İstanbula kar ne zaman yağacak? bu sene 2012 yılı istanbulda kar yağışı hangi gün başlar?


Meteoroloji, İstanbul’un batı ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çatalca, Silivri, Büyükçekmece ve Arnavutköy’de kuvvetli yağış ile kuvvetli lodos beklendiği belirtildi. Yağış nedeniyle vatandaşlar su baskınlarına karşı uyarıldı.

5 ARALIK’A KADAR SÜRECEK

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış, tahminlere göre aralıklarla 5 Aralık’a kadar devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Avrupa yakasında başlayan sağanak, öğleden sonra kent genelinde etkili olacak. Vatandaşların ve yetkililerin, olası sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları istendi.

PERŞEMBE GÜNÜ İSTANBUL’DA KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji Mühendisi Adil Tek Perşembe günü İstanbul’da kar yağışının beklendiğini ifade etti. Ancak aralıklarla yağacak olan karın çok etkili olmayacağı, zeminde tutulamayacağı ifade ediliyor.

İstanbul’da, hava sıcaklığının bugün en yüksek 18, yarın 17, 3 Aralık Pazartesi günü 16 ve 4 Aralık Salı günü de 12 derece olacağı tahmin ediliyor.

Bu haber 2 Aralık 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.