Kahramanmaraş’ta bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu dört kişi öldü, 9 kişi yaralandı


Fabrikada Patlama: 4 Ölü 9 yaralı
Kahramanmaraş’ta bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu dört kişi öldü, 9 kişi yaralandı

Olay, saat 12.30 sıralarında Kahramanmaraş- Kayseri karayolunun 7’inci kilometresinde bulunan Şirikçiler Mensucat’a ait tekstil ve boya ünitelerinin bulunduğu ek binada meydana geldi. İşçiler boya kazanında bakım ve onarım yaparken henüz bilinmeyen bir nedenle patlama oldu. Kazanın büyük gürültüyle patlamasıyla birlikte, binanın büyük bölümü çöktü.

Patlamayla birlikte orada bulunan işçilerden Erkan Gölge (25) ve İlhami Çetin (40) olay yerinde öldü. Ağır yaralı olarak Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ne götürülen Mehmet Nuri Özgüner ise (39) doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Binanın çöken enkazı altında kalan işçilerden Çelebi Başkurt da (45) yaşamını yitirdi. Başkurt’un cesedi, Kahramanmaraş Belediyesi arama kurtarma ekiplerinin çalışması sırasında olaydan 3 saat sonra çıkarıldı.

9 İŞÇİ DE YARALANDI

Patlama ve göçükte yaralanan işçiler Şahin Uzun (42), Yusuf Kaya (32), Mahmut Dinler (26), Kerim Yılmaz (28), Mustafa Küçükkaya (39), Aydın Ünal (27), Yakup Kel (31), Bilal Alma (44) ve Osman Kurt ise (39) götürüldükleri Kahramanmaraş Devlet Hastanesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Kahramanmaraş Vali Vekili Servet Güngör, patlamanın boya kazanında meydana geldiğinin tahmin edildiğini olayın nedenini belirlemek için soruşturma başlatıldığını söyledi. Güngör, “Kot boyama fabrikasındaki patlama sonucu enkaz altında kalan kimse yok. Şu anda kayıp ihbarı falan da yok”dedi.

FABRİKANIN ÜÇTE İKİSİ ÇÖKTÜ

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürü Cahit Küçükönder ise olayda fabrikanın 3′te ikisinin çöktüğünü ifade etti.

Olayda hayatını kaybedenlerin 3′ünün enkazdaki beton blokların altında, bir kişinin ise basınç nedeniyle patlamanın olduğu yerden 20 metre ileride bulunduğunu belirten Küçükönder, patlayan buhar kazanının büyük olduğunu kaydetti.

Öte yandan, patlamada yaralanan ve tedavileri süren yaralıların Şahin Uzun, Yusuf Kavak, Mehmet Dinler, Kerem Yıldız, Mustafa Küçükkaya, Aydın Ünal, Yakup Kel, Osman Kurt ve Bilal Ardıç olduğu bildirildi.

Bu haber 13 Nisan 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.