kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hasta sakat engelli ve hamile kronik hastalara 2 gün idari izin 26-27 temmuz 2012 tatil mi?


yarından itiraben Ankara’da sıcak hava izni 26-27.07.2012 yani 26 temmuz perşembe ve 27 temmuz cuma günü ankarada kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile özürlü engelli ve kronik hastalığı bulunanlar 2 gün idare izinli sayılacaklar, hamile ve engellilere kaç gün tatil? ankadaki çalışan özürlü ve hamileler 2 gün tatil. 25.07.2012 tarihli haber

Başkent Anlara’da engelli, hamile ve kronik hastalığı olanlar yarından itibaren 2 gün idari izinli sayılacak.

Türkiye’de hava sıcaklıkları gittikçe artıyor. Mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklıklar nemle birlikte daha da yükseliyor.

İstanbul’da Temmuz ayında sıcaklık 30 derece olması gerekirken, hissedilen sıcaklık 40′a kadar çıkıyor. Meteoroloji’ye göre, kuvvetli sıcak hava dalgası hafta sonuna kadar ülke genelinde etkili olacak ve bugünden sonra daha da sıcak olacak.

Ankara’da ise sıcak hava nedeniyle kamu kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelere 2 gün idari izin verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Ankara ilinde Son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve özellikle perşembe gününden itibaren hafta sonuna kadar da kuvvetli sıcak hava dalgasının devam edeceği hususu, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarından anlaşılmakla; İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 25.07.2012 gün ve 6 sayılı tavsiye kararı uyarınca ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar, rapor ile tevsik edilen şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek, kanser ve bunun gibi hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri raporlu engelli perSonelin 26–27 Temmuz 2012 (Perşembe-Cuma) tarihlerinde sağlık-idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.” denildi.

Ankara Valiliği uygulamanın derhal yapılmasını Büyükşehir Belediyesi, ilçe kaymakamlıkları ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarından istedi.
-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 25 Temmuz 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.