kar yağışı başladı, pazartesi okul varmı, 16 ocak 2012 okullar tatilmi


kar yağışı başladı, pazartesi okul varmı, 16 ocak 2012 okullar tatilmi, ankara-istanbul-izmir 16.01.2012

İstanbul’da kar yağışı başladı
İstanbul`da öğleden sonra başlayan kar yağışı, özellikle Anadolu yakasında etkisini gösterdi.

öğrencileri şimdiden merak sarmaya başladı acaba pazartesi okullar tatil olurmu diye şuan için böyle bir açıklama yok yarın da devam ederse kar yağışı meb ve valiliklerden açıklama gelir diye düşünüyoruz, bizde sizlere anında duyururuz. 16 ocak 2012 pazartesi ankarada, istanbulda, izmirde ve diğer şehirlerde okullar tatil olurmu?

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından hava sıcaklığındaki düşüş hissedilir seviyede. Kar yağışı, özellikle şehrin yüksek bölgeleri olan Beylikdüzü, Hadımköy ve Çamlıca’da görülüyor.

Yer yer şiddetini artıran kar yağışının gece boyu etkili olması bekleniyor.

Meteroloji yetkilileri İstanbul’da asıl kar yağışının pazartesi günü gece saatlerinden itibaren başlayacağı uyarısını yapıyor.

Pazartesi günü yağışlarla ilgili ayrıca değerlendirme yapacaklarını kaydeden İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ergün Güler, hava sıcaklıklarına ilişkin şöyle konuştu:

”Bugün sıcaklığın 7 derece olmasını, yarın 3-6 derece arası, Pazartesi günü 0-4 derece arası, Salı günü ise -1 ile en yüksek 3 derece olmasını bekliyoruz. İşte bu 4′ten -1′e düşüş periyodunda olan süreçte kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde bekleniyor. Pazartesi günü Karayel’den orta şiddette rüzgar bekleniyor. Hava sıcaklıkları da mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredecek.”

Bu haber 14 Ocak 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 3 Yorum yapılmış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.