kar yağışı birçok bölgede devam ediyor, 5-6 mart 2012 yarın okul varmı? bolu,muş,bitlis,van,kastamonu,hakkari,ağrı,sivas,ığdır,yozgat’ta yarın okullar tatilmi 05.03.2012


kar yağışı birçok bölgede devam ediyor, 5-6 mart 2012 yarın okul varmı? bolu,muş,bitlis,van,kastamonu,hakkari,ağrı,sivas,ığdır,yozgat’ta yarın okullar tatilmi 05.03.2012

Hangi İl Ve İlçelerde Okullar Tatil? 05-06.032012 yarın okul varmı? hangi şehirde nerede okullar tatil işte ayrıntılar.

Yurt genelinde etkisini devam ettiren yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. İşte kar nedeniyle eğitime ara verilen il ve ilçeler.


*
Bitlis merkez ile merkeze bağlı köyler ve Tatvan İlçesi ‘nde Pazartesi ve Salı günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği açıklandı.
*
BOLU: Bolu’da etkili olan kar yağışının ardından il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın (pazartesi) için bir gün süreyle tatil edildi.
*
MUŞ: Muş ‘ta etkili olan kar ve tipi nedeniyle pazartesi günü olmak üzere il ve ilçelere bağlı köy okullarında eğitim- öğretime yarın için 1 gün ara verildi.
*
VAN: Kar yağışı ve tipinin etkisini artırması nedeniyle Van il merkezi dışındaki bütün ilçe ve köylerdeki taşımalı okullar bir gün tatil edildi.
*
KASTAMONU: Kastamonu ‘nun Küre ilçesinde ise kar yağışı dolayısıyla yatılı ilköğretim bölge okulları hariç eğitime 2 gün ara verildi. Kar yağışının etkili olduğu Daday ilçesinde de pazartesi ve salı günleri eğitime ara verildiği açıklandı. Pınarbaşı ilçesinde de ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Devrekani ‘de ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği duyuruldu.
*
KARS: Kars ‘ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.
*
HAKKARİ: Hakkari ‘de de okullar yoğun kar yağışı nedeniyle yarın için bir gün tatil edildi.
*
AĞRI: Ağrı il ve ilçe merkezleri hariç bütün köy, belde Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ve Taşıma Merkezli Okullarda, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.
*
SİVAS: Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime yarın ara verildi. İlçede etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle, ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Remzi Küçükoran, köy yollarının kapalı olması nedeniyle okulların yarın tatil edildiğini söyleyerek, ‘Köy yollarının hala kapalı olması ve ilçe merkezinde de kar yağışı ve tipinin yoğun bir şekilde devam etmesi nedeniyle pazartesi günü de okullar tatil edildi’dedi.
*
IĞDIR: Iğdır Valiliği’nce alınan karar doğrultusunda; Iğdır’da il ve ilçe merkezleri dahil, kenette öğleden sonra etkili olan kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
*
YOZGAT: Yozgat’ta etkisini sürdüren kar ve tipi yüzünden, merkeze bağlı köy ve kasabalardaki okullarda eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve tipi sebebiyle merkeze bağlı köy ve kasabalarda, okulların 5 Mart 2012 tarihinde 1 gün süre ile tatil edildiği belirtildi.
*
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Okullara Kar Engeli
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde yüksek kesimlerde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle kırsal kesimden taşımalı eğitim yapan okullar 1 gün tatil edildi.
Ereğli Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Kırsal kesimdeki olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime tabi olan ilköğretim okulu öğrencileri ve özel eğitime tabi öğrenciler ile kırsaldan taşıma ile ortaöğretime devam eden öğrenciler için 05 Mart 2012 pazartesi günü öğrenci taşıma servisi yapılmayacaktır.” denildi.

ilahiler dinle ilahiler
İslam Sayfası Ben 10 Oyunları
ilahileri, ilahiler Ayetel Kürsi

Bu haber 4 Mart 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.