Karpuz kabuğuna kabartma resimler, atatürk resimleri


Öğrenciler, Karpuz Kabuğuna Kabartma Resim Yapıyor

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Karpuz Üzerine Atatürk Resmi, Semazen Figürü, Selçuk Üniversitesi’nin Amblemi ve Çiçek Şekilleri Yaparak Maharetlerini Sergiliyor.

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Meslek Yüksekokulu öğrencileri karpuz üzerine Atatürk resmi, semazen figürü, Selçuk Üniversitesi’nin amblemi ve çiçek şekilleri yaparak maharetlerini sergiliyor.

Okulun mutfağında yaptıkları çalışmalarla dikkat çeken Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm Rehberliği ile Seyahat İşletmeciliği ve Tur Operatörlüğü Bölümü öğrencileri, mezun olmadan uygulama dersleriyle iş hayatına hazırlanıyor.

Okul Müdürü Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, öğrencilerin uygulama derslerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Okulumuzda Dış Ticaret, Muhasebe, İşletmecilik, Turizm Rehberliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Tur Operatörlüğü olmak üzere 6 bölümümüz var. Haftanın 2 günü öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz açık büfelerimizde ve mutfakta uygulama yapıyorlar. Yılda 6 kaz öğrencilerimiz tura çıkıyor.” dedi. Prof. Dr. Güleş, öğrencileri mezun etmeden iş hayatına hazırladıklarını kaydetti.

Turizm Rehberliği Bölümü son sınıf öğrencilerinden Gamze Tetik ile Ergül Yeşildağ, mezun olmadan kendi alanlarıyla ilgili pratik yaptıklarını belirtti. Okulun mezunlarından Faik Çiftçioğlu, özel bir otelde çalıştığını, mezun olduğu okula gelerek uygulamalı derslerde öğrencilere yardımcı olmaya çalıştığını ifade etti.
kaynak;haberler

Bu haber 18 Aralık 2011 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.