Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan vuruldu, kim neden öldürdü 22.02.2012


Silahlı Saldırgan Dehşet Saçtı
Antalya’da bir benzin istasyonunda etrafına rastgele ateş açan bir kişiyi ikna etmeye çalışan Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan vuruldu. Hastaneye kaldırılan Gökcan şehit oldu.

Konyaaltı Belediyesi yakınlarında çevreye ateş açan kişiyi ikna etmeye çalıştığı sırada vurularak yaralanan ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Gökcan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, saat 15.00 sıralarında elim bir olay yaşandığını hatırlattı.

Silahlı bir kişinin benzin istasyonunda diğer vatandaşları ve çevredeki insanları tehdit ettiği yönünde ihbar üzerine Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan’ın olay yerine gittiğini ifade eden Altıparmak, ”Şahsı ikna etme girişimleri son derce güzel bir gelişmede seyrederken, müdürümüzün müdahalesiyle beraber, silahı elinden alma girişimi maalesef neticesiz kalıyor. Saat 15.10 gibi müdürümüz yaralanıyor” dedi.

Altıparmak, Gökcan’a ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığını ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldığını ifade ederek, ”Doktorların tedavisine cevap vermemesi neticesinde maalesef arkadaşımızı kaybediyoruz. Emniyet camiamızın, tüm milletimizin, Türk halkının başı sağ olsun” diye konuştu.

Olayın adli vaka olduğunu ve daha ayrıntılı bilgi veremediklerin belirten Ahmet Altıparmak, Gökcan’ın eşinin kararı doğrultusunda cenazenin Kütahya’ya ya da Antalya’ya defnedileceğin bildirdi.

Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan için yarın Emniyet Müdürlüğü önünde bir tören düzenleneceği bildirildi.

Öte yandan, Uğur Gökcan’ı vuran saldırganın 50 yaşındaki C.G olduğu öğrenildi.

Bu haber 22 Şubat 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.