Kral Oyun


Kral Oyun 

            Kızlar doğaları gereği kral oyun, gelinlik giymeyi, makyaj yapmayı, kuaföre gidip saç kestirmeyi veya manikür yaptırmayı çok severler. Küçük yaşlardaki kızlar ise ablalarından veya annelerinden bu hareketleri görüp onlara özenirler kimi zaman da onlardan gizlice makyaj malzemelerini alıp kendilerine makyaj yapmaktadırlar. Doğaları gereği süslü olmayı seven kızlar her yaşta aynıdırlar. Küçük yaşlardaki kızlar bu hareketleri pek yapamasalar da oyuncaklarına aynı işlemleri uygularlar. Oyuncak bebeklerinin saçlarını kesip şekillendirirler; onlara makyaj yaparlar.

 

            Günümüzde internet kullanımının ve internetten flash oyun oynamanın gittikçe popüler olması nedeniyle bu tip kızlara yönelik oyunlar da piyasaya çıkmıştır. Kral oyunda bu oyunları ve daha fazlasını bulabilmek mümkün olmaktadır. Çoğu flash oyun sitesinin erkeklere yönelik oyunlar yapması nedeniyle erkek oyunları oynamak durumunda kalan kız çocukları kral oyundaki bu kızlara yönelik oyunlar sayesinde diledikleri gibi eğlenebilmektedirler.

 

            Kral oyunları,  gelinlik giydirme oyunları, makyaj yapma oyunları, kuaför oyunları ve manikür oyunları gibi kızların süslerine yönelik olan ve onları her zaman cezbeden aktivitelerin olduğu birçok oyun çeşidi bulunmaktadır. Kral oyundaki bu oyunları oynayan küçük kız çocukları gerçekte yapamadıkları makyajı, manikürü istedikleri gibi yapıp eğlenmektedirler. Kral oyunda kızlara yönelik oyunlar sadece bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Yemek oyunlar ve bebek oyunları da kral oyunda bulunan ve kızlar tarafından oldukça rağbet gören oyunlardandır. Bu oyunlara her geçen gün yenileri eklenerek kız çocuklarını beğenisine sunulmaktadır.

Bu haber 2 Nisan 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.