kurban bayramı öncesi otobüs biletlerine zam geldi


Bayram öncesi biletlere zam
Kurban Bayramı tatilinin yaklaşmasıyla birlikte otogarlarda hareketlilik başladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Arefe gününün de tatil edildiğini Kurban Bayramı tatilinin 29 Ekim’le birlikte 6 gün olduğunu açıklamasının ardından tatile çıkacaklar için gözler otogara çevrildi.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, bilet fiyatlarına gelen zamları değerlendirdi.

Ekotrent’in haberine göre; Mehmet Erdoğan, şimdiden Kurban Bayramı haftasının tüm seferlerinin dolma noktasına geldiğini söyledi. Erdoğan, tatil süresinin de açıklanmasıyla vatandaşların mağdur olmamaları için bilet arayışı içine girmelerini duyurdu.

Tatilin 6 gün olarak belirlenmesinin tatil yoğunluğunu azaltmayacağını belirten Erdoğan, “Kurban Bayramı haftası için biletler tükenme noktasında. 18-30 Ekim tarihleri arasındaki 13 günlük periyotta doluluk oranlarının Türkiye genelinde yüzde 100 olacağını değerlendiriyoruz.Bu durumunda karayolu ile yolculukta talebi artıracağı sonuç olarak doluluk oranlarını etkileyeceği ve ek sefer ihtiyacına neden olacağını gösteriyor” dedi.

Bu haber 11 Ekim 2012 tarihinde tarafından EKONOMİ HABERLERİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.