MEB 40 bin öğretmen ataması yaptı tıkla atama sonucunu öğren 10 eylül 2012 öğretmen ataması sonuçları


 

40 bin öğretmen ataması yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) 40 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi.

Güncelleme:10 Eylül 2012 14:12

Atamalar için butona basan MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak, 40 bin 164 atama için 101 bin 743 başvuru olduğunu açıkladı.

Yerlerin belirlenmesindeençok öğretmene ihtiyaç duyulan 29 ile pozitif ayrımcılık yapıldığına dikkat çeken Çolak, bu illere toplam 22 bin öğretmen dağıtıldığını belirtti. Bu 29 ilde ihtiyacı karşılama oranının yüzde 70′lere çıktığını bildiren Çolak, “Diğer illerimiz arasında İstanbul en çok ihtiyaç olan illerden birisidir. 16 bin tane ayrıca atama yaptık. Geri kalan kontenjanları da diğer illerimize dağıttık. İstanbul’da yüzde 50 gibi bir oranla ihtiyacı karşıladık. Diğer illerde de yüzde 35 gibi bir oranla ihtiyacı karşılamış olduk” dedi.

Kura için bazı öğretmen adaylarından ve ailelerinden rakam söylemelerini isteyen Çolak, aldığı rakamlardan oluşan 9 haneli şifreyle atamayı gerçekleştirdi. Kura sonrasında salonda bulunan adaylardan atananların isimleri ekrana yansıtıldı. Aileleriyle birlikteşehirdışından gelen öğretmen adayları heyecanla isimlerini görmeyi beklediler. Atanan öğretmenler sevinç gözyaşları dökerken, atanamayanları aileleri teselli etti. Atanan öğretmenlerin, yarın görevlerine başlayacakları açıklanırken, atama sonuçlarına saat 15.00′ten itibaren “http://ikgm.meb.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.(ANKA)

Bu haber 10 Eylül 2012 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.