Melih Gökçek kimdir? ak parti ankara belediye başkan adayı hayatı öz geçmişi hakkında bilgiler


adalet ve kalkınma partisi ankara belediye başkanı ve yeni belediye başkan adayı melik gökçek kimdir hayatı öz geçmişi biyografisi hakkında bilgi

Melih Gökçek – kimdir hayatı öz geçmişi hakkında kısa bilgi

i.melik gökçek akp ankara belediye başkan adayı

20 Ekim 1948 Yılında Ankara Keçiören’de doğdu. Üç çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Melih GÖKÇEK 5 yaşına kadar Başkent Ankara’da ikamet etti. Babasının avukatlık mesleğini icra etmek istemesi üzerine GÖKÇEK Ailesi Gaziantep’e taşındı. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep’te yapan Melih GÖKÇEK Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdi. Parlamento Muhabirliği ve gazete temsilciliği yaptı. Yedek Subaylığını Kıbrıs Güzelyurt’ta yapan GÖKÇEK, askerlik dönüşü ticaret hayatına atıldı. 1984-1989 yılları arasında Keçiören Belediye Başkanlığı yapan Melih GÖKÇEK, 1989-1991 yılları arasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nü yürüttü. Refah Partisi’nden 1991 yılında Ankara milletvekili olarak parlamentoya girdi.

1994 Yılı yerel seçimlerinde Milletvekili iken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday oldu ve seçimi kazandı.

1999 Yılı yerel seçimlerinde ikinci kez aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez iki dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen kişi oldu.

2004 Yılı yerel seçimlerinde üçüncü kez yine aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez üç dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ na seçilen kişi oldu.

2009 Yılı yerel seçimlerinde dördüncü kez yine aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez dört dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ na seçilen kişi oldu. Evli ve iki çocuk sahibi olan GÖKÇEK’in en büyük hobisi futbol oynamak ve fotoğrafçılıktır.

Bu haber 31 Ocak 2014 tarihinde tarafından HAKKINDA BİLGİLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Etiketler: , , ,

Melih Gökçek kimdir? ak parti ankara belediye başkan adayı hayatı öz geçmişi hakkında bilgiler için 1 yorum yapılmış


admin
09 Şubat 2014

bence ankarada ak parti büyükşehir belediye başkan adayı melih gökçek gene kazanır gibi geliyor, chp nin mansur yavaşı aday göstermesi büyük yanlış olarak değerlendirildiğinde ak partinin işine yarayacak gibi duruyor.


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.