memur emeklilerine yapılacak zamlı maaşların ödeme tarihi nezaman? memur emeklileri zam farkları nezaman ödenecek?


2 milyon emekliye müjdeli haber, memur emeklileri zamları nezaman ödenecek? memurlara yapılan zamdan sonra memur emeklilerininde zam farkları hangi tarihde maaşlarına yansıyacak işte ayrıntılar.

Memur emeklisine yapılacak ödemenin takvimi belli oldu…

Memura yapılan zammın ardından 2 milyon memur emeklisine yapılacak ödemenin takvimi de belli oldu.

Memur emeklileri ile adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alanlara, 1 Ocak-30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zam farkları ile yüzde 2,25 oranındaki geç ödeme farkları 22 Haziran’da ödenecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) yapılan açıklamada, 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu’nun mülga hükümlerine göre emekli, adi malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 910 bin 602 kişinin 1 Ocak-30 Haziran 2012 dönemine ait yüzde 4 oranındaki zam farkları ile yüzde 2,25 oranındaki geç ödeme farklarının hesaplandığı bildirildi.

Buna göre, hak sahipleri, zam farkları ile geç ödeme farklarını 22 Haziran’da, maaş aldıkları banka ve PTT şubelerinden alabilecek.

-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 14 Haziran 2012 tarihinde tarafından EKONOMİ HABERLERİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.