Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz ‘in iç kesimleri ile Sinop, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinde yağış beklendiği belirtildi


Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kısa süreli ve yerel yaz sağanaklarının Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında etkisini artıracağı belirtildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Yarın, Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz ‘in iç kesimleri ile Sinop, Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ardahan çevrelerinde yağış beklendiği belirtildi.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların akşam saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında etkisini artıracağı, akşam ve gece saatlerinde Rize başta olmak üzere Trabzon, Samsun, Ordu, Giresun ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL’U SEL ALDI

İstanbul’da bugün için gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Taksim, Ataşehir, Sultanbeyli ve Sancaktepe’de yağan yağış sonrası bazı evleri su bastı.

Meteoroloji İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan uyarıya göre, İstanbul Boğazı çevresi ve Anadolu yakasında öğleden sonra başlayan kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli gök gürültülü yağışın, akşam saatlerine kadar etkili olacağı bildirildi.

HASTANEDE ‘ACİL ‘ ÖNLEMİ ALINDI

İstanbul’da dün yaklaşık 20 dakika süren sağanak yağış nedeniyle hayat felç olmuştu. Yağmur suları Bezm-i Alem Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisine kadar girmişti.

Dün güçlükle yağmur sularını boşaltan hastane personeli, bugün yağmura karşı kum torbalı önlem aldı. Çuvallara doldurulan kumlar acil bölümün başladığı yokuşa dizildi. Böylece dünkü manzaraların yaşanması önlenmiş oldu.

YARIM SAATLİK YAĞMUR SELE NEDEN OLDU EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Anadolu yakasına özellikle Sultanbeyliği, Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerinde öğleden sonra yağan şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu.Yalnızca yarım saat süren yağış rögar hatlarını ve atık su kanallarını patlattı. Yağış neniyle bir çok araç suda mahsur kaldı. Vatandaşlar, araçlarını kurtarmak için yoğun çaba harcadı. Bu arada, su baskını olan yerlere itfaiye ekipleri sevk edildi.Vatandaşlar ara sokaklarda biriken yağmur sularını evlerine girmesini engellemek için küreklerle kanallara tahliye ettiler.

Yağış nedeniyle Sultanbeyliği Fatih alt geçidi suyla doldu. Zabıta ekipleri her iki yönden de tüneli araç trafiğine kapattı.Vatandaşlar her yağmur yağdığında buranın kapandığının belirterek “oltalarımızı alıp balığa gideeğiz ‘ dedi.
kaynak;beyazgazete

Bu haber 4 Ağustos 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.