meteorolojiden 13 il için sel ve sağanak yağış uyarısı, hangi illerde yağış var?


hava tahmin raporları, işte ayrıntılar. Sel, yıldırım, dolu, fırtına, su hortumuna dikkat!
Metetoroloji, bu 13 ili uyardı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Kayseri, Niğde, Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul’un Çatalca ilçesi, Kırklareli’nin Demirköy ve Vize, Tekirdağ’ın Saray ilçesi, Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey ilçeleri ile Antalya çevrelerinde şiddetli, İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu bölgeler ile zamanla iç kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Antalya Radarından alınan son verilere göre; Antalya’da devam eden ve gökgürültülü sağanak yağışa sebep olan fırtına bulutunun gelişerek 09:15-12:00 saatleri arasında özellikle Antalya il geneli ile doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışa deniz üzerinde ise su hortumuna sebep olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, dolu, deniz üzerinde su hortumu, yağış anında kısa süreli fırtına) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu haber 21 Ekim 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.