O Ses Türkiye 2013 Ayda Mosharraf kimdir?


2013 O Ses Türkiye Ayda Mosharraf kimdir?
Ayda Mosharraf Kimdir, Yaşı, Biyografisi, Nereli – O Ses Türkiye
Ayda Mosharraf, Kings Of Leon’un ‘Sex On Fire’ isimli parçasını seslendirdi ve Murat Boz’un takımına katıldı.
Ayda 22 yaşında. O Ses Türkiye’ye İngiltere’den katılıyor, öğrenci. Müziği çok seviyor ve Türkiye’yi uluslararası müzikte temsil etmek istiyor. Elemede Kings Of Leon’dan Sex On Fire şarkısını söyledi. Geçen sene Hülya Avşar’ın takımına katılan Ayda düelloda Hülya Avşar tarafından elenmişti. Bu sene tüm jüri üyelerinü döndüren Ayda, Murat Boz’u seçti ve Murat Boz’un takımına katıldı

 

Ayda Mosharraf kimdir?

Ayda Mosharraf’ın babası İranlı, annesi ise Kafkas göçmeni. 5 dil bilen güzel yarışmacı baba nasihatı ile beste yapmaya başlamış.

O Ses Türkiye’nin en güçlü seslerinden Ayda Mosharraf, İranlı bir baba ile Türk annenin kızı. Halil Sezai’den duyduğumuz ‘İsyan’ı okuduğunda ‘böyle bir ses şimdiye kadar nasıl keşfedilmez’ diye insanı ‘isyan’ noktasına getiren Ayda’nın annesiyle babasının buluşma noktası ise çok çarpıcı. Çünkü buluşma noktaları ne Türkiye ne de İran. Annesi Filiz Hanım, babası Sina ile İsveç’te tanışıyor. 3 çocukları dünyaya geliyor. Ayda iki numara. Anne Filiz Mosharraf Türkiye’de kızına destek olurken baba Sina ile küçük kardeş Nina İngiltere’den yarışmayı takip ediyor. Abla Armağan ise İsveç’ten izliyor. Yarı final bittiğinde telefonla ilk tebrik edenler de onlar oluyor.

5 dil biliyor
Ayda 18 yaşına geldiğinde Mosharraf ailesi İngiltere’ye taşınıyor. Anne Filiz Mosharraf, çocuklarını nasıl yetiştirdiğini ise şöyle anlatıyor, “Eşim İranlı. Çocuklarımıza İran kültürünü de öğretmemiz gerekiyordu. Bütün bunları hayata geçirebilmek için hem benim, hem babasının hem de yaşadıkları ülkenin dillerini öğrenmeleri gerekiyordu. Farsça, Arapça yazıldığı için kursa gönderdik. Okulda zaten İsveç dilini öğrendiler. Türkçe öğretmenler iyi olmadığı için evde ben öğrettim Türkçeyi. Şimdi Ayda Türkçe, Farsça, İngilizce, İsveç dili ve İspanyolca biliyor.”

EN ÇOK DİNLENEN PARÇASI İSYAN

Ayda İsyan İzle O Ses Türkiye Ayda Mosharraf İsyan Şarkısı 2013

Bu haber 16 Şubat 2013 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.