Ordu büyükşehir olacak mı? ordu ilimiz büyükşehir olmalı mı? ordu nezaman büyük şehir olur?


ORDU BÜYÜKŞEHİR OLACAKMI? işte bu soruya hep birlikte cevap arıyoruz.

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Selami Aydın Ordu Gazeteciler Derneği’nde yaptığı açıklamada Ordu’nun son yıllarda alt yapı yatırımları konusunda şanslı illerden biri olduğunu belirtirken, “Havaalanı, Karadeniz-Akdeniz yoluyla müthiş bir sirkülasyon oluşacak, Ordu istese de istemese de Büyükşehir olmaya doğru gidecektir” diye konuştu.

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Selami Aydın, il dışındaki Ordululara seslenerek, “Birinci ikametgahlarını memleketlerine aldırırlarsa daha fazla hizmet gelmesine ve Ordu’nun büyükşehir olmasına fayda sağlayacaklar” dedi.
Selami Aydın, Ordu Gazeteciler Derneği’ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, Önümüzdeki 10-15 yılda Ordu’ya ulaşımın çok kolay hale geleceğini belirten Aydın, “Havaalanı, Karadeniz-Akdeniz yoluyla müthiş bir sirkülasyon oluşacak, Ordu istese de istemese de Büyükşehir olmaya doğru gidecektir” diye konuştu.

“Hemşerilerimiz kayıtlarını Ordu’ya aldırsın”
İl dışında 1 milyonu aşkın Ordulunun yaşadığını vurgulayan Selami Aydın, son Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre il nüfusunun 714 bin olmasına rağmen bunun yaz mevsiminde 1 milyonu aştığına dikkat çekti. Kış döneminde köylerde 30 hane olmasına rağmen yaz döneminde müthiş bir insan sirkülasyonu olduğuna dikkat çeken Aydın, “Devletten 714 bin nüfusa göre aldığım pay ile yaz döneminde 1 milyonu aşkın insana hizmet vermeye çalışıyoruz. O sebeple il dışındaki hemşerilerimizden nüfusta birinci ikametgah olarak Ordu’yu, ikinci ikametgah olarak yaşadıkları yerleri göstermelerini istirham ediyorum. Ordu’yu birinci ikametgah olarak gösterirlerse Ordu’ya daha çok yatırım gelmesini sağlamış olacaklar. 50 hanelik bir köye gelen hizmet payı 150 hane olarak gelecek. Yani biz o zaman 50 hanelik köye 150 hanelik proje ve yatırım yapmayı planlayacağız demektir” şeklinde konuştu.

“Büyükşehir olmak daha fazla hizmet demek”
Aydın, şöyle devam etti: “İl dışındaki hemşerilerimizin nüfuslarını Ordu’ya aldırmaları demek, Ordu’nun büyükşehir olması demek. Nüfusun 1 milyonu üzerinde olması demek. Trabzon’dan daha büyük olduğumuzu, Samsun’la yarıştığımızı göstermek demek. Kentle köy arasındaki farkın kaldırılması demek. Daha fazla hizmetin gelmesi demek. Büyükşehir olunduğu takdirde Belediye gelirlerinin iki kat artması, maaş ödeyemeyecek ve hizmet yapamayacak durumda olan belde belediyelerinin kapanması ve Özel İdare’nin hizmet yapılanmasının daha geniş ve kaliteli olması demek. İki günlüğüne gelen turistin bir hafta kalması, 10 günlüğüne gelen gurbetçinin bir ay kalması demek. Alt yapı hizmetlerinin kendiliğinden gelmesi demek. O sebeple Büyükşehir olmaktan korkmayalım.” -İHA

Bu haber 6 Ağustos 2012 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.