Ordu Çambaşı Yaylası kayak merkezi olma yolunda ilerliyor


Belediye Başkanı, Çambaşı Yaylası`nı Geliştirmek İçin Kayak Öğreniyor
Çambaşı Yaylası`nı kış sporları merkezi yapmak isteyen Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya kolları sıvadı.

Kayak sporunu geliştirmek isteyen Belediye Başkanı kaya önce kendisi kayak yapmayı öğreniyor. Başkan Kaya, “Kaymak çok güzelmiş, tüm stresi alıyor.” dedi.

Çambaşı Yaylası`nın yazı meşhur ancak Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya yaylayı sadece yaz aylarında değil kış aylarında da insanlara açmak için çalışmalara başladı. Ocak ayında ilk etabı tamamlanacak olan tesislerin çalışmaları sürerken kaymasını bilenlerin sayısı da artıyor. Çambaşı Yaylası`nı kış sporları merkezi olarak görmek isteyen Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya da kolları sıvadı. Başkan Kaya, herkesi öncü ve örnek olmak için fırsat buldukça kaymayı öğreniyor.
“Kimi zaman zorlansam da kaymak harika bir duygu yaşamayan bilemez.” diyen Başkan Kaya, önce Orduluları sonra Karadenizlileri Çambaşı Yaylası’na davet ediyor. Başkan Kaya, “Daha yeni kayak öğrenmeye başladım. Hocamız sağ olsun bize çok yardımcı oluyor. Ben kaymanın bu kadar zevkli bir şey olduğunu bilmiyordum. Kaymak gerçekten harika bir duyguymuş. Yaşamayan gerçekten bilemez. İş stresi, yorgunluk diye bir şey kalmıyor.” dedi.

Çambaşı yolunun yılın 12 ayı açık tutulacağını açıklayan Başkan Kaya, sürücülerden araçlarında zincir bulundurmalarını istedi. Kaya, “Bildiğiniz gibi Ordu’ya havaalanı yapılıyor. Ben Çambaşı Kış Sporları Merkezi’nin havaalanından sonra Ordu’ya yapılan en büyük yatırım olduğunu düşünüyorum. Yapılacak yatırım sayesinde bölgeye yatırımların artacağı kanaatindeyim. Şu anda dahi yatırım yapmak isteyen insanlar oldukça fazla. Bölgeye yapılacak olan yatırımlar sadece Çambaşı’nda değil, Ordu’da istihdamı artıracaktır ve işsizliğe çare olacaktır. Ancak bunun için öncelikle Çambaşı’nın yol sorunu çözmemiz gerekiyor. Yol konusundaki çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yakın bir zamandan itibaren Çambaşı yolundaki iyileştirme çalışmalarını tamamlayacağız ve bu yolu 12 açık tutacağız.” şeklinde konuştu.
-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 20 Kasım 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.