Ordu Çambaşı Yaylası Kış Sporları Merkezi, kayak merkezi çalışmaları başladı


Ordu Çambaşı Yaylası Kış Sporları Merkezi, kayak merkezi çalışmaları başladı
Ordu`da Kayak Merkezi Çalışmaları
Ordu Valisi Orhan Düzgün, Çambaşı Kültür ve Turizm Bakanlığı`ndan sağlanan ödenekle Çambaşı Yaylası`na yapılacak Kış Sporları Merkezi için proje ihalesinin yapıldığını söyledi.
Yapım çalışmaları konusunda bilgi veren Vali Düzgün, “Çambaşı Yaylası Kış Sporları Kayak Merkezi tesisi proje yapım işi, Kabadüz Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği`nce 16.09.2011 tarihinde ihale edildi. Yapılan ihaleye 3 firma katılmış olup, proje yapımı için en uygun teklifi veren firma ile Kabadüz Kaymakamlığı arasında 22.09.2011 tarihinde sözleşme imzalandı. 26.09.2011 tarihinde de proje yapım ihalesini alan yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı ve proje yapım işine başlandı. 30 gün içerisinde tamamlanacak proje kapsamlı bir proje olacak ve kayak merkezinde olması gereken tüm yapılara projede yer verilecek. Proje yapımı sonrasında ise kayak merkezinin yapım ihalesi süreci de başlatılmış olacak. Bu kış sezonu içerisinde, kayak merkezinin ilk etabı olan tele-ski ve kayak evinin yapımını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Proje tamamlandığında, Çambaşı Kış Sporları Merkezi, toplam 628 dönümlük bir arazi üzerine tesis edilecek. Kayak merkezi içerisinde, teleski, telesiyej, pistler, acemi pisti, kayak evi, idari bina, snow-truck(kar ezme makinesi), garaj ve sosyal tesisler yer alacak. Arazi yapısı çok sayıda pist yapmaya elverişli olan Kayak Merkezi`nde, aşama aşama tüm tesisleri diğer tesisleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bu haber 7 Ekim 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.