Ordu En Büyük Özel Kütüphanesi


Ordu`nun En Büyük Özel Kütüphanesi
Ordu`da 5 yıldır faaliyet gösteren ve tek özel kütüphane olma özelliğini taşıyan 20 bin kitap kapasiteli bir kitabevinin tam 12 bin üyesi var.
Düz Mahalle’de faaliyet gösteren ve kitapseverlerin her gün uğrak yeri olan özel kütüphane, şehirde büyük bir eksikliği gideriyor. Her türlü kitap kiralama, değiştirme ve satışını yapan, aynı zamanda eski tarihli kitaplarında bulunduğu kitabevi, adeta bir sahaf özelliği taşıyor. Kitabevi sahibi Yaşar Hız, 5 yıldır hizmet verdiklerini belirterek, “Şu an 12 bin üyemiz bulunuyor. Kütüphanemizde 20 bin kitap var. Okurlarımız istedikleri kitapları 1 TL gibi bir ücret karşılığında kiralayabiliyorlar. Aynı zamanda kütüphanemizde okuma salonu oluşturduk. Özellikle son dönemlerde üniversite öğrencilerinin arttığı ilimizde bürokratlarımızı ve protokolün ileri gelenlerini de kitap alırken ve ziyaret ederken kütüphanemizde görmek istiyoruz. Bir anlamda örnek olmalarını bekliyoruz” dedi.Günde 500 kişinin kütüphaneye geldiğini, aynı zamanda 140 adet kendi yayınları bulunduğunu belirten Yaşar Hız, okuyucu sayısını yeterli görmediklerini söyledi. Hız, “Kitap, insan hayatındaki popülerliğini kaybediyor. Alternatif eğlenceye ilgi alanları çoğaldı. Modern hayat insanların zamanını sünger gibi çekiyor. Anketlerde bile `Boş zamanlarda ne yaparsınız?` sorusunu dolduran insan sayısı azaldı” diye konuştu.

Bu haber 20 Ekim 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.