ordu korgan çayırkent 7. sünnet ve panayır şenlikleri idris naim şahin resim videolu haberler


ordu ili korgan ilçesi çayırkent beldesi şenliklerinin 7. si içişleri bakanı idris naim şahinin katılımlarıyla büyük bir çoşku ve panayır havasıyla kutlandı.

ordu korgan çayırkent

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Bir yandan geleneklerimize, kültürümüze bağlı kalacağız, bir yandan da dünyayı, dışımızdaki gelişmeleri hep okuyacağız, hep takip edeceğiz” dedi. panayırda sünnet şöleni türküler şarkılar yağlı güreşler baş pehlivanlar kozlarını paylaştı çayırkent belediye başkanı Muzaffer Çakmak tarafından organize edilen şenlikler yağmura rağmen coşkulu bir şekilde kutlandı

ordu korgan çayırkent

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Korgan ilçesine bağlı Çayırkent beldesinde düzenlenen “Çayırkent Eğitim, Kültür, Sanat ve Sünnet Şöleni”ne katıldı.

ordu korgan çayırkent

İlçeye, Jandarma Genel Komutanlığı’na ait helikopterle gelen Şahin, festival alanındaki vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı.

Festivale katılan vatandaşların bayramını da kutlayan Şahin, daha sonra yaptığı konuşmada, “Bugün bayram günü, bugün dostluk günü, bugün kardeşlik günü. Bugün böyle de yarın kavga günü mü- Hayır. Yarın da öbür gün de hep dostluk içinde olacağız. Yaşasın dostluk, yaşasın kardeşlik. Yaşasın birlik ve beraberlik. Yaşasın yiğitlik, mertlik” diye konuştu.

ordu korgan çayırkent

Bakan Şahin burada bir süre yağlı güreş müsabakalarını izledikten sonra 44 kişilik Çayırkent Çok Programlı Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’nun ve halı saha açılışı gerçekleştirdi. Bakan Şahin, açılışını gerçekleştirdiği yurt binasında incelemelerde bulunurken, halı sahada da penaltı kullandı. – Ordu

Etkinliği düzenleyen yetkililere de teşekkür eden Şahin, şunları kaydetti:

YouTube Preview Image

“Bir yandan geleneklerimize, kültürümüze bağlı kalacağız. Bir yandan da dünyayı, dışımızdaki gelişmeleri hep okuyacağız, hep takip edeceğiz. Ne içine kapalı Türkiye ne de kendini inkar eden, geçmişine yan bakan bir Türkiye. Mazisiyle iftihar eden, kültürüyle övünen, ahlakıyla gururlanan, inancıyla şahlanan bir Türkiye. Bunun yanı sıra dünyaya bakan ve dünyayı takip eden bir Türkiye. Hem yerliyiz hem uluslararasıyız. Biz hem kendimizi geliştiriyoruz hem de dünya ile yarışıyoruz. Her alanda, her konuda, Çayırkent’te Çayırkent ölçeğinde, Ordu’da Ordu ölçeğinde, Korgan’da Korgan ölçeğinde, İzmir’de İzmir ölçeğinde ve Hakkari’de Hakkari ölçeğinde. Bütün bu ölçekler üst üste geldiğinde ne oluyor- Bir Türkiye ölçeği oluyor. O ölçek Türkiye başarısı ve dünyadaki pek çok başarının önüne geçiyor. Onun için ‘yaşasın Türkiye, yaşasın aziz milletimiz, kutlu olsun bayramımız’ diyoruz.”

ordu korgan çayırkent

Şahin, daha sonra Çayırket beldesindeki bir öğrenci yurdu ile halı sahanın açılışına katıldı.

İçişleri Bakanı Şahin, buradaki programlarının ardından beraberindeki heyetle Çaybaşı ilçesine bağlı İlküvez beldesine geçti.

Muhabir: Hayati Akçay – Eyüp Elevülü

Yayıncı: Tarkan Demir – ORDU

Bu haber 22 Ağustos 2012 tarihinde tarafından ÇAYIRKENT BELDEMİZDEN HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.