ordu’ köyleri yolları asfalt olacak


Ordu Köylerine Beton Yol
Ordu Valisi Orhan Düzgün, yağışlı iklim ve coğrafi yapı sebebiyle köy yollarında sathi kaplama yerine beton yol yapımına ağırlık verdiklerine söyledi.

Vali Düzgün, iklimin yağışlı olması sebebiyle sathi kaplama yapılan köy yollarının zarar gördüğünü, KÖYDES kapsamında beton yol yapımına ağırlık verdiklerini belirtti. Vali Düzgün, “Geçtiğimiz yıl, yöremizin iklim ve coğrafi şartlarına daha uygun olan sıcak asfalt ve beton yol yapılmasına daha fazla önem vermeye başladık” dedi.Düzgün, Ordu`nun köy yolu ağının 10 bin km`yi aştığını, adeta vücudu kılcal damarlar gibi uzun bir yol ağına sahip olduğunu ve Türkiye`nin en uzun yol ağına sahip ikinci ili olduğunu belirtti. Vali Düzgün, “Köy yollarında beton yol yapımına ağırlık vermeye başladık. Bu amaçla geçen yıl başlattığımız bu çalışma ile 2005-2010 yılları arasında yapılan beton yol ağı 130 km`ye ulaştı. Yine 2005 yılında 300 km olan köy yollarındaki asfalt yol ağı, bugün itibariyle Bin 300 km`ye çıkarıldı” diye konuştu.
-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 20 Kasım 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.