ordu kumru yatılı kız kuran kursu öğrencileri hafızlık mezuniyet töreni yapıldı


Müftülükten Bayan Hafızlara Taç Töreni

Ordu`nun Kumru İlçe Müftülüğü bünyesinde bulunan Yatılı Kız Kur`an Kursu öğrencilerinin hafızlık mezuniyet ve taç giyme merasimi yapıldı.
Kumru ilçesinde bugüne kadar ilk defa olarak kız Kur`an kursu öğrencileri için gerçekleştirilen program Erçallar Kültür Sarayı`nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yapılan hafızlık töreninde İlçe Müftüsü Abdullah Pamuklu bir konuşma yaparak, “Üç yıl boyunca yapılan çalışmanın karşılığı olan hafızlık belgelerini almaya hak kazanan hafıza hanım kızlarımıza bu törende taç giyme merasimi ve mezuniyet gecesi düzenlemiş olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyor ve tüm öğrenci ve hoca hanımlarımıza başarılar diliyorum. Kumru tarihinde kız Kur`an kursu öğrencileri için ilk defa hafızlık ve taç giyme meresimi düzenlenmiş olması bizleri gururlandırmış ve mutla etmiştir. Bu onur ve gurur tüm Kumru halkının onur ve gururudur. Biz halkımızdan ve cemaatimizden aldığımız maddi ve manevi destekle, almış olduğumuz sorumluluk ve vefa borcunun emanete hıyanetlik etmeden görevimizi yapmanın sevincini yaşıyoruz. Mezun olup belge almaya hak kazanan, taç giyme şerefine nail olan bu hafıza hanım kızlarımız omuzlarımızdaki yükü de bir nebze olsun hafifletmişlerdir. Ben huzurlarınızda bu hafıza hanımların yetişmesinde emeği geçen fedakar anne ve babalarına ve gece-gündüz demeden mesailerini sarf eden hoca hanımlara şükranlarımı arz ediyorum” dedi.Abdullah Pamuklu konuşmasının devamında başarılar dileyerek, emeği geçen hoca hanımlar Esra Yılmaz, Hatice Yıldırım, Gülnur Çalgıcı`ya ise birer plaket takdim etti. Program Kur`an-ı Kerim tilavetinden sonra gecede öğrenciler tarafından hazırlanan skeç, sema gösterisi ve ilahiler bayan izleyicilere sunuldu. Bayan hafıza hoca hanımlar tarafından taçları hafıza öğrenciler Esra Dergi, Hümeyra Kışan, Hamide Çatık ve Mine Dizmek`e takıldı, aileleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Esnaflar tarafından verilen hediyeler kendilerine sunuldu.Törene çoğunlukla bayan izleyiciler ve hafıza öğrencilerin aileleri katıldı.

Bu haber 26 Eylül 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.