Ordu Üniversitesi ile Giresun Üniversitesi arasında akademik ‘Bilimsel-Eğitimsel İşbirliği Protokolü’ imzalandı


Ordu-Giresun ‘bilimsel İşbirliği’
Ordu Üniversitesi ile Giresun Üniversitesi arasında akademik ve idari alanlarda yardımlaşmanın sağlanarak kalite standartlarının yükseltilmesi amacıyla ‘Bilimsel-Eğitimsel İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Eğitim ve öğretimde karşılıklı öğretim elemanı değişimi ve desteğinin sağlanması dışında, ortak araştırma projeleri ve pilot projelerin uygulanması gibi 10 önemli maddeden oluşan protokol, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ile Giresun Üniversitesi adına Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can tarafından imzalandı.

Ordu Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Bilimsel-Eğitimsel İşbirliği Protokolü’ imza töreninde Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Yılmaz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hulusi Gürel, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünsal Bekdemir, Prof. Dr. Cevdet Coşkun ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Yalçın da hazır bulundular.

PROTOKOL 5 YILLIK

Karadeniz Bölgesi’nin iki genç üniversitesi arasında imzalanan ve senatolarınca görüşülmek sureti ile yürürlüğe girecek olan işbirliği anlaşması şu maddeleri kapsıyor: ‘-Eğitim ve öğretimde karşılıklı öğretim elemanı değişimi sağlanmasıEğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların ve diğer materyallerin birlikte kullanımının sağlanması,Konferans, seminer, panel, sempozyum, atölye ve benzeri toplantıların organizasyonlarında yardımlaşma, ortaklık ve işbirliğinin sağlanması,Ordu Üniversitesi ile Giresun Üniversitesi arasında Üniversitelerde görevli personelin eğitim, bilgi ve görgüsünün arttırılmasında destek verilmesi,Ortak araştırma projeleri ve pilot projelerin teklifi ve uygulanması,Üniversitelerimizden gelen akademik ve idari personelin iaşe ve barınmalarında üniversite hak ve imkanlarından kendi mensuplarına sağladığı biçimde faydalanmalarının sağlanması,Taraflar bu protokol kapsamında(üniversitelere bağlı birimler arasında alt anlaşmalarla) ek protokoller düzenleyebilir. Her planlama döneminin sonunda sonuçlar rapor haline getirilerek her iki tarafın temsilcileri tarafından değerlendirilecektir.

Protokol imzalandığı tarihten itibaren 5 yıl süre ile geçerli olacaktır. Protokolün istenmediği sürece sonraki sonra ki 5 yıl için otomatik olarak yenilenmiş sayılacaktır. İki üniversitenin de onayı alınmak kaydı ile protokolde değişiklik yapılabilir. Her bir üniversite mevcut protokolü 6 ay öncesinden yazılı bildirmek sureti ile herhangi bir zamanda tek taraflı olarak sona erdirebilir.Protokolün uygulanmasında doğabilecek sorunlar ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde çözümlenecektir.Bu protokol her iki üniversitenin senatoları tarafından kabul edildikten sonra yürürlüğe girer. Bu protokolü Ordu Üniversitesi Rektörü ile Giresun Üniversitesi Rektörü yürütür. ‘

Bu haber 28 Şubat 2012 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.