Ordu Üniversitesi (ODÜ) Meslek Yüksekokulundan ek kontenjan müjdesi


Odü Myo`dan Büyük Fırsat
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Meslek Yüksekokulu, Elektrik ve Enerji Bölümü, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi programına 2011-2012 eğitim öğretim döneminde ek kontenjanla I.

Öğretime 30 ve II. Öğretime 30 olmak üzere toplam 60 öğrenci alacak.ODÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Elektrik ve Enerji Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Veli Türkmenoğlu, yaptığı açıklamada, başvuracak adayların 2011-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini 3-6 Ekim 2011 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendilerinin yapacağını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Türkmenoğlu, Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarının `Sıhhi Tesisat`, `Sıhhi Tesisat-Kalorifercilik-Isıtma`, `Soğutma ve İklimlendirme`, `Tesisat Teknolojisi`, `Tesisat Teknolojisi(Isıtma ve Doğalgaz)`, `Tesisat Teknolojisi(Isıtma ve Sıhhi Tesisat)`, `Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Tesisat)` bölümlerinden mezun olanların “Gaz ve Tesisatı Teknolojisi” ön lisans programına doğrudan girebileceklerini de kaydetti.BÜYÜK İŞ FIRSATLARITürkmenoğlu, “Bu çalışma ile Gaz ve Tesisatı Teknolojisi programı ile ev, sanayi vb. yerlerin gaz, ısıtma, sıhhi tesisatlarının projelerini uygun bir şekilde inceleyen ve uygulayabilen, bakım ve onarımlarını yapabilen, mühendis ile usta-işçi arasındaki eşgüdümü sağlayabilen ara elemanlar yani teknikerler yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Bu programdan mezun olanlar gaz, ısıtma, sıhhi tesisat, soğutma, iklimlendirme ve havalandırma alanlarında tekniker olarak çalışabilecekleri gibi kendi işletmelerini de kurabilirler. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı gibi çeşitli bakanlıklarda çalışabilirler. Keza mezunlar DGS`de (Dikey Geçiş Sınavı) başarılı oldukları takdirde Teknik Eğitim Fakültelerinin Tesisat veya Enerji Öğretmenliği, Mühendislik Fakültelerinin Makine Mühendisliği bölümlerine dikey geçiş yapabilirler” diye konuştu.

Bu haber 2 Ekim 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.