Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi açıldı


Ordu`nun Tıp Fakültesi Hayali Gerçek Oldu
Ordu Üniversitesi`nin ve Ordulu vatandaşların yıllardır süren tıp fakültesi hayali sonunda gerçek oldu.

6 profesör, 1 doçent, 1 yardımcı doçent ve 37 öğrenciyle Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi açıldı.
Öğrencilerin ve öğretim görevlilerini heyecanlı oldukları gözlenen açılış töreninde konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hulusi Gürel, “Sizleri burada görmek eğitime bu gün başlıyor olmak bizim için bir dönüm noktası. O yüzden hepimizde herkeste bir heyecan var. Sizlerin de katılımıyla güzel şeyler yapacağız. Yapacağınız meslek çok önemli bir meslek hekimlik insan hayatına direk dokunan insanın ölümü hissettiğinde baş vuracağı kişi hekim onun için doğrudan insan hayatıyla oynama yetkisi olan bir meslek.” dedi.
Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mukadder Korkmaz ise örgenciler kadar kendilerinin de heyecanlı olduğunu ve tıp fakültesinin Ordu Üniversitesi`nin güzide bir eğitim yuvası olduğunu vurguladı.
3 Filistinli, 2 Yemenli, 1 Karadağlı olmak üzere toplam 5 yabancı öğrencinin de kayıt yaptırdığı üniversitede öğrenciler, bölümün hem ilk olması hem de kendilerinin yeni olmasından büyük heyecan duyduklarını
İstanbul’dan Ordu`ya tıp eğitimi almak için gelen Büşra Meral ise burayı nasıl kazandığını şu sözlerle anlattı: “Buraya ilk senemde yerleştim. İmam hatip lisesi mezunuyum. İmam hatip lisesine ilk başladığımda çevremdekiler `tıp istiyorsan ve bu okulda okuyorsan bunu unut` dedi. Ama kendim inandım, hocalarım beni çok iyi inandırdı ve çok çalışarak Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi`ni kazandım.”
Açılışta konuşan bir diğer öğrenci Yemenli Salih Abdulfettah ise çocukluğundan beri doktor olmak istediğini ve burayı kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu haber 26 Eylül 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.