Ordu Üniversitesi


Ordu Üniversitesi

Radyordu, ordu üniversitesi radyosu test yayınına başladı, test yayını sonunda mart ayı sonuna doğru normal yayınla tüm orduluların dinleyebileceği program yayınına başlayacaktır.

2011′e “Yeni Yıla Yeni Yüzümüzle Giriyoruz” sloganıyla merhaba demiştik. Kurumsal Gelişim Koordintörlüğü yönetiminde üniversitemiz ana web sayfasında yapılacak olan değişikliğe atıf yapan yeni yüzümüz sloganını 2012′ye “yeni sesimiz” ile taşıyoruz. Yeni kurulan İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz (ODİMER) bünyesinde kurulan üniversitemiz internet radyosu (RADYORDU) yeni yıl ile birlikte yayın hayatına başlıyor. 2012 Mart sonuna kadar sürecek test yayınının ardından program yayınına geçilecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, RADYORDU’nun sadece yerleşke yaşamına değil kente de yeni bir soluk getireceğini belirterek “Evrensel düzeyde üniversite kendi has bir yaşam biçimini de mensuplarına kazandırır. Kısaca, üniversite kültürü dediğimiz bu olgunun gelişmesi ve yerleşmesinde Üniversitemiz internet radyosu RADYORDU’nun ciddi katkılar sağlayacağı inancındayım” dedi. Yayıncılıkta sosyal sorumluluğun ağırlığını taşıyacak ve kamu hizmeti anlayışı ile dinleyicilere seslenmeyi ilke edinecek RADYORDU ile Üniversite kimliğine yakışır örnek bir yayıncı olma hedefinde olduklarını belirten Prof. Dr. YARILGAÇ “radyonun günümüzde hala tercih edilen bir iletişim aracı olduğu kanaatindeyim, RADYORDU ile radyoyu internete taşımak yolu ile geleneksel radyonun ulaştığından çok daha geniş bir kitleye sesimizi duyuracağımıza inanıyorum. Böylece bizler de başta üniversitemiz olmak üzere kentimiz hakkında medya gündemi oluşturulmasına katkı verme imkanı bulacağız.” şeklinde konuştu.

İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODİMER) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet YILMAZ ise RADYORDU’nun kısa süre içinde çok renkli bir program skalası sunarak sağlık, bilim-kültür, sanat ve spor başta olmak üzere bir çok konuda nitelikli yapımlar ile dinleyicisine seslenebilmesi için yoğun çalışmalar içinde bulunduklarını belirterek “RADYORDU üniversitemizin bir değeri, bu anlamda tüm üniversitemiz mensuplarının sadece dinleyici olarak değil program üretim aşamasında da RADYORDU’ya sahip çıkmasını diliyoruz. RADYORDU’nun test yayını sürecinde program arşivi çalışmalarımıza başlıyoruz. Üniversitemiz mensuplarından gelen program önerilerini de memnuniyetle değerlendireceğiz. RADYORDU’da görev almak isteyen, program yapmak isteyen akademik ve idari personelimiz ODİMER üzerinden taleplerini iletebilecekler. Öğencilerimiz ise bu yöndeki taleplerini MEDYA Klubü aracılığı ile bizlere ulaştıracak ve faaliyetlerini de bu kanaldan sürdürecekler.” dedi.
RADYORDU test yayını, ana web sayfasındaki linkten dinlenebilecek.
-

kaynak; www. odu. edu. tr

Bu haber 22 Ocak 2012 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.