Ordu’dan kutsal topraklara hacca ilk kafile nezaman gidiyor


Ordu’dan kutsal topraklara hacca ilk kafile nezaman gidiyor

Ordu’dan Kutsal Topraklara İlk Kafile 11 Ekim`de Gidecek
Ordu Müftü Yardımcısı Saim Şirin, bu yıl Ordu`dan kutsal topraklara 700 hacı adayının gideceğini, 11 Ekim`de yola çıkacak ilk kafilenin ise 29 Kasım`da döneceğini söyledi.

Bu yıl Ordu`dan hacca gidecek 700 hacı adayı son işlemlerini yaptırmak için Merkez Karşıyaka Camii`nde bir araya geldi. İl Müftü Yardımcısı Saim Şirin adaylara bilgiler verdi. İlk kafilenin müftülük önünden 11 Ekimde uğurlanacağını ve 29 Ekim`de döneceğini kaydeden Şirin, “İkinci ve üçüncü kafile 12 Ekim`de gidecek ve 30 Kasım`da dönecek. Ordudan özel şirketle giden hacı adayları için şuan bir tarih belli değil. Ama Ordumuzdan bu yıl toplam 700 kişi hacca gidecek. Hacı adaylarımız ilk olarak Medine-i Münevvere`ye gidecek.”dedi.
Şirin, bu yıl ilk defa kadın hacılara irşat vazifesi yapmak için bayan görevlilerin kafileye dahil edileceğini ifade etti.

Ordunun Fatsa ilçesinden hac görevini yapmak için kutsal topraklara gitmeye hazırlanan Meryem Çelik, “Hac kurasında ismimin çıktığını ilk duyduğumda çok sevindim ve saatlerce sevinçten ağladım.” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Bu haber 27 Eylül 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.