Ordu’lu asker asker İsa Karayiğit Askeri Törenle son yolculuğa uğurlandı


Ordu’lu asker asker İsa Karayiğit Askeri Törenle son yolculuğa uğurlandı

Ordu’nun Çaybaşı İlçesi’nden İsa Karayiğit(20) İzmir’de vatani görevini yaparken kendini asarak intihar etti. Henüz 97 günlük asker olan İsa Karayiğit, Askeri Törenle son yolculuğa uğurlandı.

Karayiğit ailesinin 4 çocuğundan en büyüğü olan ve 9 Eylül 2011 tarihinde güle oynaya Asker ocağına gönderdikleri oğulları İsa Karayiğit’in bugün cenazesi geldi. Kütahya’da acemi eğitimini tamamladıktan sonra 25 gün önce izine gelen ve ardında sevk edildiği İzmir Hava Teknik Okullar Komutanlığı Muhafız Taburu’na teslim olan Ordu’nun Çaybaşı İlçesi Köklük Köyü’nden İsa Karayiğit(20), girdiği bunalım sonucu kendini birliğindeki banyoya asarak intihar etti.

Birliğinde ki asker arkadaşları tarafından asılı halde bulunan ve ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan İsa Karayiğit’in olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Yapılan otopsisinin ardından İstanbul üzerinden uçakla Samsun Çarşamba havaalanına getirilen İsa Karayiğit’in Türk Bayrağına sarılı tabutu, köye geldiğinde ailesinin feryadı yürekleri dağladı.

Ayakta dahi duramayan anne Hatun Karayiğit(39), oğlu ile bir hafta önce telefonda görüştüğünü belirterek, “Oğlum çok rahat olduğunu hiçbir sıkıntısının olmadığını söyledi. Hatta acemi birliği olan Kütahya’dan bile rahatım. Günde iki saat nöbet tutuyorum, hiçbir sıkıntım yok diyordu” dedi. Anne Hatun Karayiğit’in, ellerini açıp “Bu acıya yürek mi dayanır, yaktın beni oğlum, mekanın cennet olsun yavrum, ben bu acıya nasıl dayanacağım, sana ne oldu da intihar ettin yavrum” şeklindeki feryadı yakınlarını gözyaşına boğdu.

Yakınlarının yardımı ile güçlükle ayakta durabilen İsa Karayiğit’in 2,5 yıllık eşi Yasemin Karayiğit(21), “daha bir hafta oldu görüşeli, hiçbir sıkıntım yok dedi. Neden intihar etti bizde anlayabilmiş değiliz” dedi. Kışlasında intihar eden İsa Karayiğit’in babası Yaşar Karayiğit ise, “Ciğerlerim yandı, Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın” diyerek gözyaşı döktü.

Birliğinde bunalıma girerek intihar eden İsa Karayiğit’in psikolojik sorunlar yaşadığı için tedavi gördüğü öğrenilirken, arkadaşlarına benim çocuğum olmuyor, bu beni çok üzüyor” dediği belirtildi. İsa Karayiğit’in çocuğu olmadığı için 16 Aralık tarihine randevu aldığı ve cenazesinin defnedildiği gün ameliyat olacağı öğrenildi.

Çaybaşı İlçesi Köklük Köyünde Cuma Namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından İsa Karayiğit, aile kabristanlığında toprağa verildi. 97 günlük askerin cenazesine Ordu Vali Yardımcısı İkizce Kaymakamı Ali Doğan, Çaybaşı Kaymakamı Berkay Sönmezay, Çaybaşı Belediye Başkanı Zekeriya Sarıkoca, Askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
kaynak;Ünyetv

Bu haber 18 Aralık 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.