Ordu’nun Korgan ilçesi Çayırkent beldesinde 7. sünnet şöleni ve şenlikleri coşkuyla kutlandı


ÇAYIRKENT’TE ŞÖLEN COŞKUSU

Ordu’nun Korgan ilçesi Çayırkent beldesinde 7. sünnet şöleni ve şenlikleri yapıldı. 20.08.2012

Şenlikler şehir merkezinden sünnet olacak çocuklar ve Başkan Muzaffer… 20 ağustos 2012

ORDU Ordu’nun Korgan ilçesi Çayırkent beldesinde 7. sünnet şöleni ve şenlikleri yapıldı.
Şenlikler şehir merkezinden sünnet olacak çocuklar ve Başkan Muzaffer Çakmak Şenlik alanına kadar davul-zurna eşliğinde getirilmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Başkan Muzaffer Çakmak, burada konuşma yaptı ve şenlikleri başlattı. Sünnet olacak çocuklar buradan sonra sağlık ocağına götürülerek sırayla sünnet edildi. Şenlikler daha sonra sanatçıların sahne almasıyla devam etti. Saat 12.00′de başlayan güreş müsabakaları sonunda başpehlivanlığı Yakup Akkoyun, başaltını ise Nadir Takı aldı.
Şenlikler İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de katılarak kız öğrenci yurdu açılışı ve halı açılışı gerçekleştirdi. Başkan Çakmak, Bakan İdris Naim Şahin ve Ordu Valisi Orhan Düzgün’e şenliklerin anısına bir plaket sundu.
Şenliklere AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, İzmir Milletvekili Ali Aşlık, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol, Korgan Kaymakamlığı’na vekaleten Kumru Kaymakamı Ahmet Özkan, Kumru Belediye Başkanı Ticabi Civelek, Korgan Belediye Başkanı İhsan Güven, Çiftlik Belediye Başkanı Ali Gut, Tepealan Belediye Başkanı Selahahttin Cin ve Fizme Belediye Başkanı Hikmet Bilü de katıldı.
Yoğun katılımın olduğu şenliklerin sonunda ise sanatçı Seyfettin Tomakin sahneye çıktı ve gençleri coşturdu.

Bu haber 22 Ağustos 2012 tarihinde tarafından ÇAYIRKENT BELDEMİZDEN HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.