Ordu’nun neyi meşhur?


Ordu’nun neyi meşhur? – Ordu İlinin Neleri Ünlü?
ordunun neyi meşhur, ordu şehrinin hangi yerleri meşhur, bölgelerimizin neleri meşhur, ordu şehrinin en çok neleri meşurdur, ordu şehrinin neyi meşhur resimle ve yazıyla, ordu yemek yerleri, ordunu nesi meşhur, ordunu yiyecek olarak neyi meşhur, ordunun neleri meşhur, ordunun neleri meşhurdur

-Türkiye’nin Fındık ve Bal Deposu

-Boz Tepe: Ordu şehri’nin yamaçlarına serildiği Boztepe, denizden 450 metre yüksekliktedir. Ordu’nun tüm güzelliklerini, ancak buradan görme olanağı vardır. Boztepe’den bakıldığı zaman göklerle kucaklaştığı sanılan ve mavi bir atlas gibi serilen enginler derinleştikçe daha sakin ve hareketsiz görülür. Yöresine hakim olan Boztepe, durgun denizin bitim noktasından başlıyarak büyük vadilerle ayrılan haşin görünüşlü tepeleri engelsiz olarak görüş ufkuna açar. Dikilen çam ağaçları büyümeğe başlamış ve Boztepe’yi sevilen bir mesire yeri haline getirmeğe başlamıştır.

-Çamlık Mesire Yeri

-Yason Burnu: Yason Burnu’nun yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldiği ve en çok turist çeken bölgelerden biri olduğunu yerel gazetelerde belirten Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Günay, gecen yıl Yason Burnu’nu 90 bin yerli ve yabancı turist ziyaret ettiğini söyledi. Önümüzdeki yıl bu sayının iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Fakat hala Turizm bölgesi olmadığı için bu bölgeye yatırım yapmanın olanaksız olduğu söyleniyor.

-Yason Kilisesi: Ordu ili Perşembe ilçesinde, Çaka Mevkii Yason Burnu’nda bulunan bu kilise, XIX.yüzyılın ikinci yarısında yapılmıştır.

-Keyfalan Yaylası: Bu yayla Mesudiye İlçesi’nin güneyinde, deniz düzeyinden 1200 metre yüksekte, İlçeye 9 km. mesafededir. Etrafı tamamen çam ormanları ile sarılmıştır. Bol soğuk suları ve temiz havası vardır. Bu yaylayı doktorlar veremli hastalara dinlenme yeri olarak tavsiye ederler.

Bu haber 27 Nisan 2012 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.