Orduspor – Eskişehirspor maçı hazırlıkları devam ediyor


Orduspor`da Eskısehırspor Macı Hazırlıklarını Surduruyor
Denizli Devlet Hastanesi (DDH)Konferans Salonu`nda konferans veren Psikolojik Danışman Hüseyin Öztürk tarafından mental aritmetiğin dikkat ve konsantrasyonu sağladığını söyledi.
DDH`de `Çocuklarda Dikkat, Konsantrasyon Problemi ve Matematik Korkusuna Son` konulu konferans veren Psikolojik Danışman Hüseyin Öztürk hastane çalışanlarını çocuklarının dikkat ve konsantrasyon problemlerini önlemek için neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi. Öztürk, 4 ile 13 yaş arası çocukların mental aritmetik ile dikkat sorunlarını ortadan kaldırılabileceğini belirterek, “Mental aritmetik ile çocukların dikkat ve konsantrasyon yoğunluğu artar. Mental aritmetik ile çocukların dinlenme ve gözlem becerisi gelişir. Hafızaları güçlenir. Kendine olan özgüveni artar. Matematiksel işlemleri zihinden hızlı bir şekilde yaparak, çocuk matematiği sevmeye başlar” dedi.Öztürk, Aloha denilen Abaküs temelli uluslararası beyin geliştirme programı sayesinde çocukların matematiği daha çok seveceklerini söyledi. Türkiye`deki iş sektörünün üçte ikisinin sayısal ağırlıklı iş sektörleri olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Türkiye`de öğrencilerin büyük bir çoğunluğu başta matematik olmak üzere sayısal ağırlıklı dersleri sevmemektedir. Ülkemizde alternatif ve sıra dışı düşünme yoktur. Bu yüzden biz çocukların beyinlerinin nasıl çalıştırılması gerektiğini öğretiyoruz” diye konuştu.
kaynak;beyazgazete
——————————————————————————–

Bu haber 14 Ekim 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.