şampiyonluk kupası nerede verilecek? Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ne karar verdi?


Kupa Krizinde Son Nokta
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), aldığı son kararla şampiyonluk kupasını Kadıköy’de verilmesine karar verdi.

Süper Final’de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak olan şampiyonluk maçında kupa törenin yapılıp yapılmayacağı konusu netleşti.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın şampiyon olmaları durumunda kupayı Kadıköy’de kaldırmak istemediklerini açıklamasıyla beraber gündem bir kez daha ısındı.

TFF, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu son maçında Fenerbahçe – Galatasaray arasında oynanacak şampiyonluk maçında kim şampiyon olursa olsun kupanın Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda verilmesi kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre; yarın Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe – Galatasaray maçı sonunda şampiyon olan ekibe kupasını TFF Başkanı Yıldırım Demirören statta verecek.

Konu ile ilgili olarak TFF’nin sitesinden şu açıklama yapıldı…

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Spor Toto Süper Final maçından sonra, şampiyona kupasını Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören verecek.

Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yarın saat 19.00′da başlayacak olan ve şampiyonun belirleneceği maçı, Yıldırım Demirören başkanlığında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, stadyumda birlikte izleyecek.

Maçın bitiminin ardından düzenlenecek törende, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Demirören, 2011-2012 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu olacak takımın kaptanına şampiyonluk kupasını takdim edecek.

Başkan Demirören: “Kazananı hep birlikte alkışlayacağız”

Lig sezonunun kapanış maçının gerçek bir final olacağına dikkat çeken Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, gerek Fenerbahçe gerekse Galatasaray’ın bu sezon ortaya koydukları performansın her türlü övgüye değer olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Yarın akşam o büyük performansların taçlandırılacağı bir futbol şölenini yaşayacağız. 100 yılı aşan güçlü ve köklü bir rekabetin, taraflı tarafsız tüm futbolseverlerce büyük bir ilgiyle izleneceğini biliyorum.

Bu tarihi akşamda, sahada şampiyonluk mücadelesi için ter dökecek oyunculara, uluslararası arenada takdir gören performanslarına bir yenisini daha ekleyeceklerini bildiğim hakem arkadaşlarımıza, takımlarını bu noktaya taşırken verdikleri emek, gösterdikleri çabayı, Fair-Play olgusunu da yansıtarak bu büyük finalde sürdüreceklerini düşündüğüm teknik adamlara yürek dolusu başarılar diliyorum.

Bu anlamlı futbol gecesinin hafızalara kazınmasında en önemli rol, tribünlere düşüyor. Koşullar ne olursa olsun, kazananın hep birlikte alkışlanacağı örnek bir duruşla onlardan finale değer katmalarını rica ediyorum.

Tabii ki kutlamalarda, geçmişte yaşadığımız acı olayların tekrarlanmaması için, tüm ülke genelinde şampiyonluk bayramına gözyaşı karışmasını engelleyecek bir olgunluğun sergilenmesi gerektiğini de hatırlatmakta yarar görüyorum” dedi.

Bu haber 11 Mayıs 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.