Samsun Vezirköprü ilçesi Kızılkese köyünde 24 ev yandı


Samsun Vezirköprü ilçesi Kızılkese köyünde 24 ev yandı

Samsun’da korkunç yangın 28 aralık 2011

ÜzücüKomikEğlenceliŞaşırtıcıSevindiriciDüşündürücüSıkıcıKorkunçBaşarılıİnanılmaz

Paylaş Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı 85 haneli Kızılkese köyünde bir evde başlayan yangının diğer evlere de sıçramasıyla ilk belirlemelere göre 24 ev tamamen yandı.

Edinilen bilgiye göre, Ahmet Reçber isimli vatandaşın evinde, dün saat 18:00′de elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangın, mutfak tüpünün alev alarak patlamasıyla birlikte kontrolden çıkarak 24 evi tamamen kül etti. Can kaybının yaşanmadığı yangına, Vezirköprü ve çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye, arazöz ve iş makineleri ile müdahale edildi. Sivil savunma ekipleri ve ambulansların hazır bekletildiği yangın, iş makinalarının da müdahalesi ile güçlükle kontrol altına alındı.

Vezirköprü Kaymakamı Ozan Balcı ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, olay yerine ulaşarak köylülerden bilgi aldı. Balcı, yaptığı açıklamada, “Çok büyük bir felaket yaşadık, can kaybının yaşanmamış olması en büyük tesellimiz. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Hiç merak etmesinler devletimizin tüm gücü ve imkanlarını, buradaki vatandaşlarımız için seferber edeceğiz, yaralarımızı saracağız. Gerekirse bu köyü yeniden imar edeceğiz, hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu ve evi yanan köylülere geçmiş olsun temennisinde bulundu. Soğutma çalışmalarının sabaha kadar sürdürüleceği bildirildi
-kaynak;mynet

Bu haber 28 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.