Şanlıurfa’da TIR alt geçide uçtu yaralılar var


Şanlıurfa’da TIR alt geçide uçtu yaralılar var

TIR alt geçide uçtu 20 aralık 2011
Otomobil yüklü TIR, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle alt geçide uçtu.
Irak’a otomobil taşıyan TIR, Şanlıurfa’da freninin boşalmasıyla kontrolden çıkıp önündeki 3 araca çarptı, bir otomobili önüne kattıktan sonra alt geçite uçtu. Dorsesindeki 8 otomobilin etrafa saçıldığı ve ortalığın savaş alanına döndüğü kazada, 6 kişi yaralandı.

Kaza, Akabe Mahallesi SSK Kavşağı’nda meydana geldi. Suriyeli 31 yaşındaki Ahmet Necar yönetimindeki, Kia marka 8 yeni otomobilin yüklü olduğu Suriye plakalı TIR, Gaziantep yönünden gelirken kent girişinde freni boşalınca kontrolden çıktı. Hızlanan TIR, SSK Kavşağı’ndaki trafik ışıklarında bekleyen 2 minibüs ile 1 otomobile çarptı. TIR daha sonra çarptığı Hasan Basri Polat yönetimindeki otomobili önüne katıp, kavşakta bulunan ve demir korkuluklarını yıktığı alt geçite düştü.

Çapraz şekilde düşen ve arka kısmı köprüde asılı kalan TIR’ın önüne kattığı otomobil ise demir yığınına döndü. Ön bölümü köprünün duvarına çarpmasıyla TIR’ın dorsesinde bulunan 8 yeni otomobilden bazıları hurdaya dönerken, diğerleri de dorseden çıkıp büyük hasar gördü.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Alt geçitteki yoldan o sırada araç geçmemesi olası bir faciayı önlerken, yola savrulan otomobiller nedeniyle ortalık savaş alanına döndü. Manzarayı görüp şaşkına dönen onlarca kişi durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Yoğun ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. İlk etapta polisler, sağlık görevlilerinin rahat hareket edebilmeleri için Şanlıurfa- Gaziantep karayolunu çift yönlü olarak ulaşıma kapattı.

Bu sırada kazayı gören Akabe Mahallesi sakinleri de olay yerine akın edip, sağlık görevlileri ile birlikte yaralıları sedyeye taşıdı. Sedye ile ambulansa taşınan 2’si Suriyeli 6 yaralı, kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. Tedavisine başlanan yaralılardan otomobil sürücüsü Hasan Basri Polat’ın hayati tehlikesinin bulunduğu, diğerlerinin sağlık durumlarının ise iyi olduğu bildirildi. Yaralıların götürülmesinin ardından alt geçidin ulaşıma kapatıldığı kazada, Şanlıurfa-Gaziantep karayolunda ulaşım kontrollü olarak bağlantı yollarından verilmeye başlandı
-
kaynak; beyazgazete

Bu haber 20 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.