Şırnak-Silopi Cudi Dağında çatışma 4 özel harekat polisi şehit, isimleri ne?


Şırnak-Silopi Cudi Dağında çatışma 4 özel harekat polisi şehit, isimleri ne?

Flaş…Şırnak’tan acı haber geldi 21 mart 2012

EMNİYET 6 ŞEHİDİN İSİMLERİNİ AÇIKLADI
Emniyet Genel Müdürlüğü, Cudi Dağı’nda şehit olan güvenlik görevlilerinin isimlerini açıkladı.

Açıklamada, Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında saat 10.00 sıralarında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada Başpolis Memuru Kadir Can, Polis Memuru Cihat Akkaya, Polis Memuru Recep Topaloğlu, Polis Memuru Arif Mamış, Polis Memuru Selim Arslan ve Polis Memuru Mustafa Erdoğan’ın şehit olduğu ifade edildi.

Emniyet, şehitler için bugün Şırnak Emniyet Müdürlüğü’nde saat 12.00′de tören düzenleneceğini bildirdi.

Töreni müteakip şehitlerin naaşlarının illerine gönderilmek üzere Diyarbakır’a götürüleceği kaydedildi.


Cudi’de 7 terörist ölü ele geçirildi
Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı eteklerinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 7 terörist ölü ele geçirildi, 1 PKK’lı da sağ yakalandı.Güncelleme:22 Mart 2012 10:05
Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte skrosky tipi helikopterler çatışma bölgesine jandarma birlikleri indirirken, kobra tipi helikopterler bölgeyi ateş altına aldı.

Cudi Dağı eteklerinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 7 terörist ölü ele geçirildi, 1 PKK’lı da sağ yakalandı.

İki gündür süren çatışmada şehit olan özel harekat polislerinin sayısı ise 6′ya yükseldi.

Cudi Dağı dün sabah saatlerinde Derecik-Çağlayan köyleri ve Tuşimiya Vadisi’nde 5 özel harekatçı polisin şehit edilmesinin ardından bölgede operasyon aralıksız sürdürülüyor. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan ve Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı’ndan dün gece helikopterlerle bölgeye özel eğitimli jandarma komando timleri sevk edildi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan havalanan helikopterler bölgeyi ateş altına aldı. PKK’nın kaçış güzergahlarına jandarma komando timleri ve çok sayıda özel harekat timi yerleştirildi. Bölgede operasyonlar aralıksız devam ediyor.

-
ŞEHİT SAYISI 5′E YÜKSELDİ
Silopi ilçesi Cudi dağı eteklerinde bugün sabah saatlerinde Derecik-Çağlayan köyleri ve Tuşimiya vadisinde PKK’lı grupları yakalamak için operasyon başlatılırken, operasyona Çakır Söğüt Jandarma Tugayı ile Polis Özel Harekat timleri katılmış ilk açılan ateş sonucu 4 özel harekat polisi şehit olmuş, 2′si asker 5 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

şehit olan güvenlik güçlerimizin isimleri belirlendiği an sizlere duyurulacaktır, şimdiden Allahtan rahmet diliyor, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
-
PKK terör örgütü, Şırnak ile Silopi arasında bulunan Cudi Dağı’nda güvenlik güçlerine pusu kurdu. Teröristler, uzun namlulu silahlarla ateş açtı.
-
21.03.2012 Güvenlik güçleri, karşılık verdi. Çatışmada 4 Özel Harekat Polisi şehit oldu çatışma devam ediyor.
Baharın gelmesiyle birlikte Şırnak’ta gizlendikleri sığınak ve mağaralardan çıkıp hareket halinde oldukları belirtilen teröristlere yönelik operasyonlar başlatıldı. Cudi Dağı’nda tespit edilen bir grup PKK’lıyı etkisiz hale getirmek için bu sabah saatlerinden itibaren hava destekli operasyon düzenlendi. Operasyona Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat Timleri ile Şırnak Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Timleri birlikte katıldı.

Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan Kobra helikopterler, teröristlerin bulunduğu alanları ateş altına aldı. Yer yer karlarla kaplı olduğu öğrenilen operasyon bölgesine Sikorsky helikopterlerle polis ve jandarma özel harekat timleri indirildi.
-
Jandarma ve polis timlerinin takibe aldığı teröristlerle sıcak temas sağlanırken, güvenlik güçlerinin ’Teslim ol’ çağrısına ateşle karşılık verildiği öğrenildi. Açılan ilk ateşte 5 Özel Harekatçı polisin şehit olduğu belirtildi. Bölgede şiddetli çatışmaların yer yer sürdüğü bildirildi. Operasyon bölgesine helikopterlerle takviye timler sevk edildi.

Bu haber 21 Mart 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.