Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işçi ve emekli maaşları kurban bayramı öncesi ödenecekmi? 2012 yılı bayramdan önce emeklilere maaşları yatacakmı?


kurban bayramı 2012 yılı öncesi işçi ve emekli maaşlarına bayramdan önce nezaman ödenecek, emekli maaşları nezaman hesaplara yatacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli olanların aylıkları Ramazan Bayramı öncesi hesaplara yatacak.
Dün toplanan Bakanlar Kurulu sonrası bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, SGK emekli aylıklarının bayram öncesi ödeneceğini söyledi. SGK emeklilerine aylıklarının her ayın 17′si ile 26′sı arasında ödendiğini, Ramazan Bayramı’nın ise bu yıl 19 Ağustos’ta başladığını belirten Arınç, “Dolayısıyla emeklilerimizi mağdur etmemek, emeklilerimizi sevindirmek için SGK emeklilerinin aylıklarının öne alınması kararlaştırılmıştır. Aylığını ayın 22-23-24-25 ve 26′sında alanlar için bu ayın 16′sında ödeme yapılacaktır. Aylığını 17-18-19-20 ve 21′inde alanlar bu ayın 17′sinde emekli maaşını alabilecekler. Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta, tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabilecek. Bu uygulamadan 5 milyon 926 bin küsur SGK emeklisi istifade etmektedir.” dedi. ANKARA ZAMAN

Bu haber 17 Ekim 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.