Sözleşmeli er için başvurular nezaman sona eriyor


Sözleşmeli er için başvurular nezaman sona eriyor
sözleşmeli er alımı için düğmeye basılmış ve 10 bin küsür sözleşmeli er alımı için başvurular başlamış ve 21 ekim 2011 yani yarın mesai saatinde başvurular sona eriyor,
Sözleşmeli er için yoğun talep
Kara Kuvvetleri Komutanlığının 10 bin 659 sözleşmeli er alımı için başvurular, yarın mesai bitiminde sona eriyor.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, gelen yoğun talep üzerine sadece Ankara’da yapılması planlanan başvuru ve sınavları 9 ile yaydı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), 10 bin 659 sözleşmeli er alımı için çalışma başlattı. Temmuz ayında 5 bin 103 sözleşmeli personel alımı yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, şoför, ahçı, ekmek pişirici, elektrik ve güç kaynakları operatörü, bilgisayar işletmeni ve köpek eğitici alanlarında görev alacak personel istihdamı için gelen yoğun başvurular üzerine, başvuru merkezlerini 9 ile yaydı. Önceki alımlarda sadece Ankara’da yapılan başvuru ve sınav, İstanbul’da 2 ayrı birlik olmak üzere 10 noktada yapılacak. Halen silah altında bulunan erler ise başvurularını görev yaptıkları birliklere yapacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın belirlediği başvuru şartlarına göre terhisinin üzerinden 3 yıl geçmemiş olanların yanı sıra 26 yaşından gün almamış olanlar ve halen silah altında bulunanlar başvuruda bulunabilecek. 7 Eylül’de başlayan başvurular yarın mesai bitimiyle sona erecek.

Ön başvuru sonuçları, 28 Kasım’da açıklanacak. Ön başvuruları kabul edilen adayların ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet testleri ve mülakat işlemleri 6 Şubat’a kadar sonuçlandırılacak. Asil ve yedek adayların listesinin açıklanacağı tarih ise daha sonra duyurulacak.

Bu haber 20 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.