tatil budur alanya otelleri


tatil budur alanya otelleri

Bu yaz eğer tatil yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Harika ötesi güzelliği, eşsiz doğa manzarası, denizin maviliği ve güneş sizi bekliyor.www.tatilbudur.com da ailenizle yada arkadaşlarınızla müthiş bir tatil yapmak sizin elinizde hemde çok ucuza. Alanya Otelleri tam sizin bütçenize göre. Birden çok aktivite imkanı önünüze seriliyor. Üstelik animasyon ve çocuk oyun parkları tam çocuklarınızın güzel vakit geçirmesi için. Alanya Otelleri ‘nde ailenizle veya arkadaşlarınızla harika bir vakit geçireceğinize eminiz. Sizde bu yaz işten bıktınız ve sıkıldıysanız dinlenmek ve harika bir yaz geçirmek için hemen gelin fazla geç kalmadan Alanya Otelleri ile mükemmel tatil fırsatını kaçırmayın. Müthiş güzelliği olan Alanya hakkında biraz bilgi verelim:
Akdeniz’in en uzun sahiline sahip olan ALANYA, dünyaca ünlü plajları ve doğal güzellikleriye 12 ay boyunca yerli ve özellikle yabancı turistlerin gözde turizm yeridir. Denizi, kumu, güneşi, kalesi ve Selçuklu ve Osmanlıdan kalma tarihi eserleriyle meşhurdur. Toplam nüfusu 233,919, kent merkezi nüfusu 92,223 dür. Alanya, Antik çağlarda korsanlara, Bizans döneminde derebeylerin ev sahipliği yapmış ve nihayet Anadolu Selçukluları döneminde de başkentliğe yükselmiş ender güzellikteki tarihi bir şehirdir. Alanya antik çağda Pamfilya ile Klikya arasında yer almıştır. Heradot’a göre bu bölgenin insanları Truva savaşı sonrası Anadolu’ya dağılan insanların soyundan gelir. Yapılan araştırmalarda (Kadıini Mağarası-1957) ilk yerleşimin günümüzden 20 bin yıl öncesine üst paleotik döneme kadar uzandığı anlaşılmıştır.
Ekonomisi
Alanya, ülke turizminde önemli paya sahiptir. 1980′li yıllarda başlayan turizm atılımı sayesinde şehir, bugünkü halini almıştır. İlk başlarda apart otellerin yoğun olduğu ilçede, günümüzde 1.000 kişi kapasiteli tesislerden 3.500 kişi kapasiteli devasa tesislere kadar pek çok çeşit ve türde turistik tesis mevcuttur.Eğer sizde Alanya Otelleri’nde Tatil Yapmak istiyorsanız hemen rezervasyonunuzu yaptırın ve tatil keyfinizi doya doya yaşayın.ezervasyonunuzu yaptırın ve tatil keyfinizi doya doya yaşayın.

Bu haber 9 Ocak 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.