trt çocuk pepee çizgi filmi iphone ve ipad uygulaması


Türk çizgi filmi Pepee’den başarı üstüne başarı!
Pepee, şimdi de iPad ve iPhone’larda uygulama olarak indirilmeye hazır. TRT PepeeTV

pepe ipad uygulaması

4 yıldır ustalıkla sürdürülen türk çizgi filmi PePee başarı üstüne başarı getiriyor. Türk çizgi film dünyasının gurur kaynağı olan bu çizgi filmin kurucusu, Düşyeri Çizgi Film Stüdyo’nun sahibi Ayşe ŞULE BİLGİÇ: “4. yılını dolduran Pepee, Türkiye’nin Youtube’da 2011 yılında en çok izlenen videosu oldu. Şimdi sinema filmini de çekeceğiz” dedi.

PEPENİN MOBİL UYGULAMASI İPHONE VE İPAD lar için özel olarak hazırlanmış bu uygulama apple storede yerini aldı, internet olmasada izleme şansınız olacak.

Ücretli ve ücretsiz bölümlerin yer aldığı yüksek kalitedeki Pepee videoları, Apple hesabı ile tek tek veya paket halinde satın alınabiliyor. Çizgi filmler indirildikten sonra internet bağlantısı olmasa da izlenebiliyor.

http://itunes.apple.com/tr/app/trt-pepeetv/id547949118?l=tr&mt=8

trt çocuk pepe iphone uygulaması

Yeni animasyonları için konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Dreamworks’un Kung Fu Panda, Shrek ve Çizmeli Kedi filmlerinde kullanılan teknolojiyle yapacağımız Pepee’nin 3D animasyon filmi, Türkiye’de yapılan ilk 3D animasyon çizgi filmi olacak. Bu film Blu-ray olarak da çıkacak” dedi.

pepe iphone uygulaması
Oyunumuz çok yakında çıkacak!

Türkler tarafından gurur kaynağı olan Pepee’nin çok yakında oyun ile birlikte karşımızda olacağını söyleyebiliriz. Yeni oyunlarının mobil cihazlar için yani mobil işletim sistemlerinin yanında PC versiyonlu olarak da karşımıza çıkacak diyen BİLGİÇ sözlerinin devamında konuyu bu şekilde özetledi: “3-4 ay içinde Pepee’nin oyunları da çıkacak. Pepee oyununun, iPhone, iPad ve Android işletim sistemlerinin yanında bilgisayar versiyonu da olacak”

Oyun İspanyol karaktere benzetiliyor, iddaaları!

1331495782_pepepocoyo.jpgPepee’nin yapımcısı şirkete gelen eleştirilerden en önemlisi de oyundakı karakter Pepee’nin İspanyol çizgi film karekteri Pocoyo olan benzerliği. Pepee’nin tamamen özgün bir karakter olduğunu dile getiren BİLGİÇ şunları söledi: “Pepe, aslında Anadolu’da konuşma zorluğu çeken kişiler için söylenir. ‘Pepe Ali, Pepe Mehmet’ denilir… Anadolu’da hiç kimsenin aklına gelmezken, İspanyol Pepee’nin bu kadar akla geliyor olması, üzücü… Türkiye’ye yabancı bir karakteri sokmaya çalışanların ticari bir saldırısıyla karşılaştık. Bizim göğsümüz açık. Tasarım ve tescillerimizle ilgili hiçbir sorunumuz yok.” diye belirtti

Bu haber 12 Eylül 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.