Tümay Özokur: Dizi ve Sinema Sektörlerini On Beş senedir Besleyen İsim


Oyunculuğun büyüsünü tadan kimse, bundan kolay kolay kopamıyor. Perde açılır, ışıklar, başka bir insan olma fırsatı… Belki hayatınız boyunca görmeyeceğiniz yüzler, sizi izliyor. Tatlı bir heyecan, bol adrenalin. Yönetmen “motor” der ve mucize başlar. Kameralar, efektler, belki çok sevdiğiniz bir yönetmenle çalışma fırsatı… Ünlü olmak, tanınmak. Oyuncu her daim bir arzu nesnesi. Bir de yetenekliyse, mutlaka bir hayran kitlesi yaratabilir. On sekizlik gencin de, seksenlik yaşlı teyzenin de bir favori oyuncusu var. Herkes ister tanınmayı, ünlü olmayı. Bu yetenek sizde var diyelim, çok çalışmak, doğru insanlarla iş yapmak zorundasınız.

Türkiye’de sinema ve dizi sektörlerinin hızla büyümesiyle beraber, yeni bir kavramla tanıştık: Cast ajansı. Öncelikle cast ajansı nedir, onu açıklayalım. Bir cast ajansı, ya da casting firması, televizyon yetkililerinin ve yapımcıların, oyunculara, sunuculara ve modellere kolaylıkla ulaşmasını sağlar. Bu açıdan bir cast ajansı, yapımcılar için bir katalog gibidir. Cast ajansı bünyesinde ne kadar çeşitli oyuncu olursa o kadar iyi. Beraber çalıştığınız casting ajansı, sizin menajerinizdir. Yapımcı ve oyuncu arasında hem estetik, hem de hukuki bir köprüdür. Casting, yapımcılar için büyük bir dert ve bu  tür firmalar, onların işini kolaylaştırır.

Tümay Özokur on beş yıldır bu işin içinde. Bir çok insan biriktirmiş. Bunların çoğu tanınmış oyuncular. Bennu Yıldırımlar, Caner Cindoruk, Öykü Çelik, Asuman Dabak, Burak Sergen, Haldun Boysan, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Yılmaz Gruda gibi dev isimler Tümay Özokur Cast Ajansı ile çalışıyor. Yapımcılar casting hizmeti için Tümay Özokur’dan destek alıyor, hem emektar oyuncuların işi kolaylaşıyor, hem de sektörde yeni sayılabilecek gençler için yeni ümitler doğuyor.

Yaklaşık bir yıldır, Tümay Özokur Casting Ajans, atölyesinde oyunculuk dersleri veriyor. Diksiyon, kamera önü oyunculuk, doğaçlama, içsel imaj, dışsal etki, sahnede dövüş teknikleri bu derslerden bazıları. Tümay Özokur Casting Ajans’ın farkı, tüm bunların yanında, psikoterapist Çatağay Öztürk önderliğinde oyuncu psikolojisi, kariyer ve şöhret yönetimi gibi konularda da oyunculara destek olması. Çünkü şöhret olmak yetmiyor. Kariyerinizi doğru planlamanız, sahip olduğunuz şöhreti doğru yönetmeniz ve bir de, akıl sağlığınızı korumanız gerekiyor. Tümay Özokur, on beş yıllık deneyimi süresince, kariyerini doğru yönetemeyen, şöhretle baş edemeyen oyuncular görmüş. Tüm bunların yanında Tümay Hanım’ın casting ajansı, ünlü modacı, oyuncu, yönetmen ve gazeteciler eşliğinde workshoplar düzenliyor. Ayrıca, oyunculara sözleşme hakları ve vergi yükümlülükleri eğitimi veriliyor.

Tümay Özokur, şöhret olmak isteyen gençlerin, işin zorluklarını bilmediğini düşünüyor. Öncelikle, iyi bir eğitim ve bol emek gerekiyor. Bu işin eğitimini almadığı halde başarılı olabilen alaylı ve başarılı yetenekler mutlaka vardır, ama onlar çoğunlukla istisna kabul ediliyor. Sadece yetenekli ve başarılı olmak da yetmiyor, kariyer yönetimi konusunda tecrübeli insanlardan destek almalısınız. İşin mali, hukuki bir boyutları da var. Tümay Özokur Cast Ajansı, bütün bu bilgileri sizinle paylaşıyor.

Tümay Özokur’un cast ajansı için başvuru yapmak çok kolay. Sitelerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak ajansı arayabilirsiniz. Güler yüzlü çalışanları sizleri yönlendirecektir. Şöhret uzun ve zahmetli bir yol. Eğer hazırsanız, Tümay Özokur’un casting ajansını görün. İyi yolculuklar…

Cast ajansı: http://tumayozokur.com.tr/

Casting: http://tumayozokur.com.tr/

cast ajans tümayözokur casting

 

Bu haber 19 Ocak 2015 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.