Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener Cübbeli Ahmet Hoca’nın tutuklanmasıyla ilgili ne dedi


Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener Cübbeli Ahmet Hoca’nın tutuklanmasıyla ilgili ne dedi

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Cübbeli Ahmet Hoca’nın tutuklanmasına ilişkin, “Sadece ve sadece itibarsızlaştırma var. Buna inanan insan insan değildir” dedi.

TV8 ekranlarında yayınlanan Erkan Tan ile Başkentten programının bugünkü bölümüne Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener konuk oldu. Şener, Karagümrük Çetesi soruşturmasında tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca’nın durumunu değerlendirdi.

CÜBBELİ AHMET HOCA’NIN ÇİZGİSİ DOĞRUDUR

Cübbeli Ahmet Hoca’nın çizgisinin televizyonlarda yaptığı konuşmalarla, yıllardır yapmış olduğu vaazlarla belli olduğunu ifade eden Şener, “Düzgün, hanif, milli bir çizgisi vardır, İslami hassasiyetleri vardır, Siyonizm’e karşıdır, küresel güçlere karşıdır, Dünya Müslümanlarını ve ülkedeki Müslümanların özgün çizgileriyle var olmasları gerektiğini savunan bir insandır. Şimdi Türkiye’de var olan sistem bu düzgün çizgide olan insanları itibarsızlaştırıyor” dedi.

“Ahmet Hoca’nın çizgisi küresel güçlerle işbirliği çizgisi değil, İslami çizgisi Rabbimiz Allah’tır diyen bir çizgidir” diyen Abdüllatif Şener, “Ama Rabbimiz İsral’dir, Rabbimiz ABD’dir şudur budur diyenler, Rabbimiz Allah’tır diyenlerin çizgisine tahammül göstermiyorlar. Bu çizgiyi de itibarsızlaştırıyorlar” şeklinde konuştu. Şener şöyle devam etti:

“SADECE İTİBARSIZLAŞTIRMA VAR”

“Önce seks kasedi var dediler, 50 bin lira ver onu sana verelim diye şantaj yaptılar. Ama Ahmet Hoca dik durdu, tavrını bozmadı. Bunun üzerine önce kasedi var diye bir yılı aşkın bir süredir yıprattılar. Bundan istedikleri sonucu alamayınca bunun organize suç örgütüyle ilişkisi var diye bir başka maddeden içeri aldılar. İnsan Allah’tan korkar. Buna kim inanır. Buna inanan insan insan değildir. Söylenenlerin hiç birine inanmıyorum. Sadece ve sadece itibarsızlaştırma var.”

BEYAZGAZETE

Bu haber 15 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.