TÜSİAD’ın yeni başkanı kim oldu? Cansen Başaran Symes kimdir? hayatı öz geçmişi hakkında bilgiler


TÜSİAD Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği 2015 yılı yeni başkanı kim oldu işte ayrıntılar. Tüsiadın 3. kez kadın başkan seçilmiş oldu, yeni başkan Cansen Başaran Symes kimdir? özgeçmişi hayatı biyografisi ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

tüsiad açılımı amblem logo

CANSEN BAŞARAN SYMES KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Cansen Başaran-Symes, evli ve bir çocuk annesidir.

2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Cansen Başaran-Symes Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ayrıca Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor.

Cansen Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı.

2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye’nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

TÜSİAD’ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes oldu. Cansen Başaran Symes TÜSİAD’ın üçüncü kadın başkanı olma ünvanını aldı.

Bu haber 22 Ocak 2015 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.