Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki onarım ve bakım çalışması nezaman bitecek sona erecek


Müjdeyi iftarda verdi “Fsm’deki Çalışmalar 22 Ağustos’ta Bitecek”
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul trafiğini olumsuz yönde etkileyen Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki onarım ve bakım çalışmasının 22 Ağustos’ta tamamen biteceğini ve bayram dönüşünde köprünün tam kapasite hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir Arena’da düzenlenen iftar programına katılan Bakan Yıldırım, iftar sonrası gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.FSM Köprüsü’yle ilgili soru üzerine Bakan Yıldırım, şunları söyledi:”18 Haziran’da başlayan çalışmaların 17 Eylül’de biteceği ilan edilmişti. İstanbulluların trafikte yaşadığı sıkıntıların daha kısa sürede sonlandırılması için iş programında değişiklik yaparak çalışmaların 30 Ağustos’ta bitirilmesini kararlaştırmıştık. Arkadaşlara ‘biraz daha zorlayın’ dedim. Şimdi 22 Ağustos’ta yani bayram dönüşü, köprüdeki işler tamamen bitecek ve köprü tam kapasite hizmet vermeye devam edecek. Böylece bayram dönüşü İstanbulluların en azından dönüşte daha az sıkıntı çekmeleri, daha rahat seyahat yapmaları sağlanmış olacak.” dedi.

Haliç Köprüsü’ndeki programın ise aynen devam ettiğini ifade eden Bakan Yıldırım, orada yapılan çalışmaların da normalden daha önce bitirilmesi için yoğun bir çalışma sergilendiğini kaydetti.

Bu haber 17 Ağustos 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.