uzmanlar altının düşmesi ve tekrar geri yükselmesine ne diyor 25 haziran 2012 günlük altın yorumları


Altın yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor 25.06.2012 altın yorumu bugün

Mart ayının sonundan beri yüzde 5.7 gerileyen altın tepki alımları ile yükselişe geçti

Mart ayının sonundan beri yüzdSpot altının onsu Singapur’da yerel saatle 9.13′te pek fazla değişim göstermeyerek 1,573.82 dolar oldu. Doların mart ayının sonundan beri euronun da dahil olduğu altı majör para birimi karşısında yüzde 4.3 yükselmesi ile birlikte külçe altın mart ayının sonundan beri yüzde 5.7 değer kaybederken 2008 eylül ayında süren 3 aylık dönemde bundan önceki en kötü performansını sergiledi.

Altının düşüşünde Amerikan Merkez Bankası Fed’in kısa vadeli tahvillerle uzun vadeli tahvilleri değiştiği Twist Operasyonu 2012′nin sonuna kadar uzatırken tahvil alımıyla ilgili herhangi bir şey açıklamaması da etkili oldu. İtalya ve İspanya’nın yarın gerçekleştireceği tahvil ihaleleri öncesinde Almanya’nın açıklayacağı tüketici güveninin zayıfladığına dair işaretler var. Milyarder yatırımcı George Soros, Bloomberg Televizyonu’na yaptığı açıklamada ‘Ülkerin borçlarını ger ödeyebilmek için büyümeye ihtiyacı var, kemer sıkmaya değil. ‘ vurgusunda bulundu. Avrupa liderleri 28 haziran tarihinde iki günlük zirveye gidiyor.

Bu haber 25 Haziran 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.