van depreminde ölen öğretmenlerin isimleri


van depreminde ölen öğretmenlerin isimleri

Van depremi eğitim camiası için büyük bir acı oldu. Onlarca öğretmen hayatını kaybetti, onlarcası hala enkaz altında
Eğitimin ordusunun çoğu 20′lerindeki 30 genç neferiydi onlar. Van ve çevresinde meydana gelen depremde vefat eden öğretmenlerin listesi…

Van ve Erçiş de meydana gelen 7.2 lik depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin listesidir.
1-Nilüfer Aydoğdu-
2-Ercan Doğan-
3-Alparslan Altuntaş-
4-Neşe Horasan-
5-Özlem Burma-
6-Özcan Yıldız-
7-Harun demirtaş-
8-Arzu demirtaş-
9-Ayhan Yıldırım-
10-Mesut Özata-
11-Nusret sarman-
12-Onur Ateş-
13-Nesrin Yiğit-
14-Alime paşa-
15-Sema Ertürk-
16-Mustafa Doğan-
17-Ümit Erdal-
18-Rabia dağıstan-
19-Mehmet Gökhan Ay-
20-Oktay Türkoğlu-
21-Emel Türkoğlu-
22-Mustafa Akgün-
23-Sibel Umaç-
24-Nurcan Akpınar-
25-Özgür Subaşıay-
26-Gülşen Batar-
27-Senem Aka-
28-Zehra şelale-
29-Oya havare-
30-Saadet Uçar-
31-Esra Lap-
32-Hatice haşimoğlu-
33-Samet Kanter-
34-Habibe Yılmaz-
35-Aylin Bozkurt-
36-Leyla bayram-
37-İrfan Ataseven-
38-Okay Yaşar-
39-Ümit Erdal-
40-Rabia dağıstan-
41-Vahit Tuna-
42-M.Murat İşler-
43-Ali Yıldız-
44-Ahmet Erden-
45-Nigar Çengel-
46-Hasan Akbulut-
47-Gözde bahar-
48-Sema Ertürk-
49-Melike Atman-
50-Mustafa Özden-
51-Tuğba Özbek-
52-Öznur Kahraman-
53-Güldane Erdal-
54-Senem Aka-
55-Zehra şelale-
56-Oya havare-
57-Halime Kozalak-
58-Orhan Edip Sevinç-
59-Ayşegül Kaman-
60-Elif Tunç-
61-Ali Çağlar-
62-A.Ali Yıldız-
63-Muharrem Malazgirt-
64-Turna Arslan-
65-Yunus Sarısu-

ADANA: Öğretmen eşi Ümit Erdal ile (30) birlikte can veren sınıf öğretmeni Güldane Erdal (28) Adana’da son yolculuğuna uğurlandı. Çiftin 3 Kasım’da düğünleri vardı. Deprem onlar çeyiz yerleştirirken yaşandı.
AMASYA: İngilizce öğretmeni Esra Lap (22), polis eşi Süleyman Lap (25) ve 2 aylık oğulları Bartın’da son yolculuklarına uğurlandı. İstanbul’da görevli olan polis eşin Serap’ın atanması için Muş’a tayin istemişti.
ANKARA: 52 gün önce göreve başlayan öğretmen Hacer Özgür (26) seminer için gittiği salonda yaşamını yitirdi.
ANTALYA: İlk görevi Erciş’te can veren Zehra Şelaleli için Antalya’da tören düzenlendi. Ağır yaralanan eşiyle bulunduğu aracın üzerine bina devrilmiş.
AYDIN: Öğretmen Alparsan Altuntaş’ın (23) cenazesi Aydın’da toprağa verildi.
BOLU: Öğretmen Ümit Kaplan (31) Bolu’da toprağa verildi.
ÇANAKKALE: Ana sınıfı öğretmeni Öznur Kahraman (34) için Çanakkale’de tören düzenlendi. 2 ay önce Van’a atanmıştı.
ÇORUM: 2 aylık İngilizce öğretmeni Hasan Akbulut (24) Çorum’da son yolculuğuna uğurlandı.
DÜZCE’DEN KURTULMUŞTU: Asker öğretmen Muhammet Yurtoğlu’nun cesedine dün ulaşıldı. Yurtoğlu Düzce depreminde enkazdan sağ kurtulmuştu.
ESKİŞEHİR: Öğretmen Senem Aka son yolculuğuna uğurlandı.
HATAY: Halime Kozalak 1 aylık öğretmendi.
İZMİR: Öğretmen Tuğba Özbek’in (24) cenazesi İzmir’de toprağa verildi.
KARAMAN: Öğretmen İrfan Ataseven (25) 1 yıldır Van’daydı.
KAYSERİ: Öğretmenler Ebru Naim (26) ile Ayhan Yıldırım ve Leyla Bayram ın cenazeleri Kayseri’de toprağa verildi.
SAMSUN: Öğretmen Onur Ateş (24) için dün Samsun’da tören düzenlendi.
SİVAS: Asker öğretmen Mehmet Gökhan Ay 1 yıldır görevdeydi.
TOKAT: Öğretmen Nigar Gençel (23), 52 gün önce Erciş’e atanmıştı.
TRABZON: Öğretmen Mustafa Akgün (26) bir çocuk babasıydı.Şalpazarı’nda toprağa verildi.
Çifte acı, tek sevinç
DEPREMDE öğretmen çift Oktay Türkoğlu (26) ile Emil Çiler Türkoğlu (25) da yaşamlarını yitirdi. Oktay Türkoğlu’nun cenazesi Amasya’da, eşininki Konya’da toprağa verildi. Çift, bir yıldır Van Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’nda zihinsel engelliler öğretmeni olarak görev yapıyordu. İlköğretim okulu öğretmeni Nesrin Yiğit (25) ile eşi ve oğlu ise Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Erciş’ten bir de sevindirici haber geldi. Öğretmen Okan Şahiner, enkazdan yaralı olarak kurtarıldı.
Hepsi hayatının baharındaydı, genceciklerdi, yıllarca tayin bekledikten sonra Milli Eğitim’in neferi olarak Van’a atanmışlardı.
Öğretmen Esra Lap, eşi polis Süleyman Lap ve 2 aylık oğulları Sami Yiğit Lap Amasya’da toprağa verildi. 3 kişilik aile, içinde bulundukları kafeteryanın yıkılması sonucu öldü.
* Edebiyat öğretmeni Tuğba Özbek (24), öğretmen arkadaşlarıyla kafeteryada bulunduğu sırada depreme yakalandı. İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.
* Van merkeze bağlı Çakırbey Köyü’nde asker öğretmen olarak görev yapan Muhammet Yurtoğlu’nun (24) enkaz altındaki cesedine ulaşıldı. Karabük’te toprağa verilecek.
* Muş’un Malazgirt ilçesinde görev yapan öğretmen Ebru Naim’in (26) 2 yaşındaki oğlu Ahmet ve polis eşi Oğuzhan Naim’le arkadaşının daveti üzerine depremin olduğu gün Erciş’e gitmişti. Oğlu ve eşi depremden yaralı kurtuldu.
* Van’ın Muradiye İlçesi’nde sosyal bilgiler öğretmeni Ayhan Yıldırım (26), asker öğretmen olarak Erciş’e atandı. Yıldırım, deprem sırasında 2 öğrenciye evinde gönüllü olarak ders veriyordu. Öğrencilerinden biri de öğretmeniyle aynı kaderi paylaştı.
* Öğretmen Halime Kozalak (23) Hatay’ın Kumlu İlçesi Uzunkavak Köyü’nde toprağa verildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ağustos atamasında Erciş’te göreve başlamıştı. 7 katlı öğrenci yurdunun enkazı altında kalarak hayatını kaybetti.
* Bu yıl kadrolu olarak ataması yapılan sınıf öğretmeni Mustafa Özden (26) Kurban Bayramı’ndan sonra nişanlanacaktı.
* Van’daki depremde öğretmen çift Oktay (26) ve Emel (25) enkaz altında can verdi. Oktay Türkoğlu Amasya’da, eşi Emel Çiler Türkoğlu Konya’da toprağa verildi. Genç çift Van’da zihinsel engelliler öğretmeni olarak bir yıldır görev yapıyordu.
* Öznur Kahraman (34) 4 yıl özel bir rehabilitasyon merkezinde sözleşmeli öğretmenlik yapmış, 2 ay önce de Van’a atandığı için evini, eşini ve 2 çocuğunu Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bırakmıştı. 12 yıllık evli olan Kahraman’ın 11 yaşında İrem ve 10 aylık Ecem adlı kız çocukları vardı.
* Hacer Özgür, 52 gün önce Erciş İlçesi Kırkdeğirmen Köyü’nde sınıf öğretmeni olarak göreve başlamıştı. Deprem günü seminer için gittiği Erciş’te bulunduğu salonun yıkılması sonucu hayatını kaybetti.
* Depremde hayatını kaybeden 23 yaşındaki öğretmen Nigar Gençel, Tokat’ta toprağa verildi. Genç öğretmenin tabutuna duvak konulduğu görüldü.
* Eş durumundan tayin olduğu Erciş İlçesi’nde depremde beden eğitimi öğretmeni eşi ile birlikte yaşamını yitiren sınıf öğretmeni Güldane Erdal (28), memleketi Adana’da toprağa verildi.
* Mehmet Gökhan Ay, deprem felaketinin yaşandığı Erciş’te asker öğretmen olarak vatani görevini yapıyordu. Geçen yıl öğretmenlik mesleğine başlayan Ay, Sivas’ın İmranlı İlçesi’nde toprağa verildi.
* Öğretmen Mustafa Akgün, memleketi Trabzon’un Şalpazarı İlçesi’nde defnedildi. Cenaze töreninde, hac ibadetini yarıda keserek memleketine gelen baba Mehmet Akgün de katıldı.
* Erciş’te öğretmenlik yaparken depremde yaşamını yitiren İrfan Ataseven (25), Karaman’ın Göktepe Beldesi’nde toprağa verildi. Annesi İsmahan (44), babası Abdullah (47) ve kız kardeşleri Emine ile Fadime Ataseven, genç öğretmenin ardından gözyaşı döktü.
* 31 yaşındaki öğretmen Ümit Kaplan, nişanlıydı, evlilik hazırlığı yapıyordu. Deprem onu da diğer meslektaşları gibi Van’daki depremde yakaladı. Bolu’daki cenaze töreninde Kaplan’ın ailesi, nişanlısı ve yakınları sinir krizi geçirdi.
*Öğretmen Hasan Akbulut, 2 ay önce İngilizce öğretmeni olarak ilk görev yeri olan Erciş’e atanmıştı. Erciş’te yıkılan bir binanın altında kalarak hayatını kaybeden Akbulut, Çorum’da toprağa verildi.
* Öğretmenlerin kaldığı lojmanın depremde yıkılması sonucu ölen öğretmen Alime Paşa, Manisa’nın Gördes İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.
* Üniversiteden geçen yıl mezun olmuştu 24 yaşındaki Onur Ateş. Kadrolu öğretmen olarak Erciş7e atanmıştı. Pazar günü Erciş’te yıkılan binada öğretmen arkadaşı Ramazan Özkan’la enkaz altında kaldı. Arkadaşı kurtuldu ancak o Samsun’da toprağa verildi.
* Erciş’te matematik öğretmeni olarak görev yaparken depreme yakalanan ve yemek yedikleri kafeteryada hayatını kaybeden Hanifi Yaldız (29), baba ocağı Malatya’nın Darende İlçesi’nde gözyaşları arasında, 2 yıl önce vefat eden babasının yanında toprağa verildi.
* 23 yaşındaki öğretmen Alpaslan Altuntaş, Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.
* Henüz 40 günlük öğretmendi Melike Atman. ilk maaşını enkaz altında kalarak hayatını kaybettiği Erciş’teki ekonomik durumu iyi olmayan kişilere dağıtmıştı. 24 yaşındaki Melike Atman, akrabalarının kalması yönünde çok ısrar ettikleri Alanya’da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Bu haber 2 Kasım 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.