Van öğretmen atamaları sonuçları


Van öğretmen atamaları sonuçları (MEB 2011) – meb.gov.tr
Van öğretmen atamaları sonuçları belli oldu. MEB tarafından Van’a yerleştirilmek üzere 800 öğretmenin ataması yapıldı. Van öğretmen atamaları sonuçları MEB’in resmi sitesinden öğrenilebiliyor. Van öğretmen atamaları sonuçları sayfası ve Van öğretmen atamaları detayları burada!
Van öğretmen atamaları sonuçları belli oldu. MEB tarafından Van’a yerleştirilmek üzere 800 öğretmenin ataması yapıldı. Van öğretmen atamaları sonuçları MEB’in resmi sitesinden öğrenilebiliyor. Van öğretmen atamaları sonuçları sayfası ve Van öğretmen atamaları detayları burada!

Van’da yaşanan deprem nedeniyle okul ve kurumlardaki öğretmen ihtiyacını kaşılamak üzere bugun MEB tarafından 800 öğretmenin ataması gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)’ndan yapılan açıklamaya göre, toplam 24 alanda “Tercih Dışı Atanmak İstiyorum” tercihinde bulunan 23 bin 980 adayın arasından puan üstünlüğü durumuna göre 800 öğretmenin ataması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bugün ataması yapılan 800 öğretmenin kararnamesinin elektronik ortamda Van’a gönderildiğini ve 14 Kasım’da göreve başlayacaklarını bildirdi.

VAN ATAMALARI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Atamalar sonucunda, 35 beden eğitimi, 15 bilişim teknolojileri, 9 biyoloji, 8 coğrafya, 5 çocuk gelişimi ve eğitimi, 22 din kültürü ve ahlak bilgisi, 9 felsefe, 26 fen ve teknoloji, 6 fizik, 11 görsel sanatlar/resim, 2 İ.H.L. meslek Dersleri, 26 ilköğretim matematik öğretmenliği, 66 İngilizce, 4 Kimya/Kimya Teknolojisi, 23 matematik, 19 müzik, 166 okul öncesi, 7 rehber, 248 sınıf, 22 sosyal bilgiler, 2 tarih, 19 Türk dili ve edebiyat, 20 Türkçe, 30 Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni Van’da görevlendirilmiş oldu.

Gönüllü öğretmenlik yapmak isteyenlerden de MEB’e talepler geldiği belirtilen açıklamada, bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında fahri veya ek ders ücreti karşılığı görev almak isteyenlerin ”Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürü Abdullah Ekici’ye ’0312 413 17 68′ telefon numarasından ya da ‘aekici@meb.gov.tr’ internet adresinden” ulaşabileceği ifade edildi.

Van’a 800 Öğretmen Ataması Yapıldı
02.11.2011 tarihinde toplam 24 alanda olmak üzere “Tercih Dışı Atanmak İstiyorum” tercihinde bulunan 23.980 adayın arasından puan üstünlüğü esasına göre 800 öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir.Ataması gerçekleştirilen öğretmenlerimizin kararnameleri elektronik ortamda Van İline gönderilmiş olup, öğretmenlerimiz 14.11.2011 tarihinde göreve başlayacaklardır.

Van öğretmen atamaları sonuçları MEB’in resmi sitesinden T.C kimlik no ile sorgulanabiliyor.

VAN İLİNDE DEPREMDEN DOLAYI VERİLEN 800 KONTENJANA AİT ALANLAR BAZINDA DAĞILIMI GÖSTERİR LİSTE

Toplam Ver. Kontenjan

Beden Eğitimi 35
Bilişim Teknolojileri 15
Biyoloji 9
Coğrafya 8
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 5
Din Kült. ve Ahlak Bil. 22
Felsefe 9
Fen ve Teknoloji 26
Fizik 6
Görsel Sanatlar/Resim 11
İ.H.L.Meslek Dersleri 2
İlköğretim Matematik Öğr. 26
İngilizce 66
Kimya/Kimya Teknolojisi 4
Matematik 23
Müzik 19
Okul Öncesi 166
Rehber Öğretmen 7
Sınıf Öğretmeni 248
Sosyal Bilgiler 22
Tarih 2
Türk Dili ve Edebiyat 19
Türkçe 20
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni 30
Genel Toplam 800

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, çok sayıda öğretmenin yaşamını yitirdiği ve okulların hasar gördüğü Van’daki depremin yaralarının kısa sürede sarılacağını ifade ederek 14 Kasım’da ders zilinin sorunsuz başlamasını arzu ettiiklerini söyledi. Dinçer, öğrencilerin hasarsız binalardaki okullara dağıtılacağını ve öğretmenlere de kalacak yer temin edileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer depremin ardından Ankara’dan mühendis ve mimarların da yer aldığı 29 kişilik bir ekip göndererek, yıkılan ve hasarlanmış okulları tespit ettiklerini söyledi. Köyler için taşımaları ağitim planını bitirdiklerini kaydeden bakan onarım ve hasar sorunlarının giderilmesi için ihalalerin yapıldığını söyledi.Öğretmenlerin kalacak yer sorununun çözülmesi yolunda da adımlar atılıyor. Van’a dönecek öğretmenlerin kalacağı geçici ve kalıcı konutlar hazırlanıyor. Köylerde öğretmenler için geçici prefabrik konutlar 14 Kasım’a kadar tamamlanacak. Geniş ailesi olan öğretmenler için birden fazla geçici konut temin edilecek. Şehircilik Bakanlığı, Van ve Erciş’teki boş konutlardan öğretmenler için kontenjan ayıracak. Van’a atamama öğretmenlerle (Van öğretmen atamaları) Van’da eğitimin hızlı şekilde kaldığı yerden devam etmesi planlanıyor.

kaynak;beyazgazete

Bu haber 2 Kasım 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.