Yeni iPhone 5 ‘in Çözünürlüğü Ne Olacak? kaç megapiksel kamerası olacak?


Yeni iPhone’un Çözünürlüğü Ne Olacak?
Apple’ın yeni nesil iPhone için çalışmaları devam ediyor. İnsanların da yeni iPhone’a karşı merakları bitmek bilmiyor. İşte yeni iPhone’da yüksek ihtimalle kullanılacak ekran çözünürlüğü

Apple, genelde her sene Eylül ya da Ekim ayında yeni nesil iPhone modelini tanıtıyor. Bu sene de iPhone 5 ya da Yeni iPhone adıyla gelecek yeni nesil iPhone’un iOS ve akıllı telefon severler merakla bekliyor.

Yeni gelecek olan iPhone’un ekran çözünürlüğü büyük ölçüde belli oldu gibi. Apple ile ilgili dedikodu ve gelişmeleri haberleştiren 9to5Mac sitesinin haberine göre, iOS 6 Beta 4 ile beraber iOS simülasyonu, 1136 x 640 piksel çözünürlükte çalışabiliyor.

Bu yeni eklenen çözünürlükle beraber iOS 6′ta 4′lü satır sayısı, 5′e yükseliyor. iOS 5.1′de yapılan testlerde ise bu çözünürlük değeriyle 4′lü sütun sayısı ile aralarda boşluklar oluşabiliyor.

Yeni iPhone’un ekranı tahminlere göre 4 inç boyutunda olacak. Ekran çözünürlüğü de 4 inç değerine göre mantıklı. Kısaca yeni iPhone’un ekran çözünürlüğü 1136 x 640 piksel olma ihtimali çok yüksek.

Bu haber 10 Ağustos 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.