Yeni Türk Ticaret Kanunu hangi tarihte yürürlüğe girecek


Yeni Türk Ticaret Kanunu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şube Başkanı Bilal Nadir Gök, temmuz ayında yürürlüğe girecek olan yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) uygulamaya geçmeden şirketlerin ve firma sahiplerinin kanunun detayları hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini söyledi.

Gök, Yeni Türk Ticaret Kanunu ‘nu da kamunun yapması gereken düzenlemeler arasında gördüklerini ifade ederek, ’50 yılı aşkın bir zamandır yürürlükte olan ve tüm Türk iş alemini ilgilendiren, Türk Ticaret Kanunu ‘nun yeni ticaret düzenine göre ayarlanması ve iş dünyasının da o şartlara uygun bir çalışma göstermesi hususuna çok önem göstermekteyiz ‘ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl hedeflerine ulaşmasında, firmalarının da rekabetçi olabilmesi gerektiğini vurgulayan Gök, ‘Bunun için de yeni düzene uygun çalışmalar yapmalıyız, altyapımızı da buna göre düzenlemeliyiz. Kanun uygulamaya geçmeden, şirketler ve firma sahipleri yeni Türk Ticaret Kanunu’nun detayları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Firmalar yeni şartlara göre hazırlık yapmalıdırlar. Hepimizin arzusu, iş akışında sorun olmadan işlerimizi daha iyiye götürebilecek ve Türkiye ‘yi daha iyiye taşıyacak modern hukukun gerektirdiği bir kanunla karşılaşmış olmak. Belki bu kanunun uygulama safhasında oluşabilecek sorunları düşünerek, bir adaptasyon sürecine ihtiyaç olabilir. Bu dikkate alınmalıdır ‘ diye konuştu.

Bu haber 24 Şubat 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.