yurdun birçok yerinde kar yağışı başladı, bugün okullar tatilmi istanbul ankara bursa kütahya bolu 9 aralık 2011


yurdun birçok yerinde kar yağışı başladı, bugün okullar tatilmi istanbul ankara bursa kütahya bolu 9 aralık 2011

ankara, bolu, kütahya , bursa ve birçok şehirde yoğun kar yağışı başladı 09.12.2011 hangi ilde okullar tatil, okullar tatil edilecemi bugün okul varmı gibi sorularınıza şuan için bir sorun yok önümüzdeki günlerde tatil olurmu olmazmı sizlere duyurulacaktır.

Bursa’da Kar Yağışıbursa – 09.12.2011
Bozüyük arasındaki Mezitler mevkisinde gece saatlerinde etkili olan kar yağışı, karayolunu karla kapladı.
Sürücülere zor anlar yaşatan kar yağışı, Karayolları ekiplerinin çabalarına rağmen zaman zaman Ankara yolunu ulaşıma kapattı.

Çok sayıda aracın kayarak yol dışına çıktığı bölgede ulaşım güçlükle ve kontrollü sağlanırken birçok sürücü, trafiğin rahatlaması için İnegöl çıkışındaki akaryakıt istasyonları ile Mobilya Sanayisinin boş bölümlerinde bekletiliyor.

-Kent merkezi ve dağ köylerinde de kar yağışı-Bursa’nın yüksek kesimlerinde gece yarısı başlayan kar yağışı, merkezde kendini sulu kar olarak gösterdi.

Uludağ eteklerinde bulunan mahallelerde kar kalınlığı 4-5 santimetreyi bulurken, bazı sürücüler kar yağışına hazırlıksız yakalanarak, araçlarını kontrol etmekte zorlandı. Yılın ilk kar yağışını değerlendirmek isteyen vatandaşlar ise yolda kalmayı göze alarak Bursa’nın yüksek kesimlerine çıktı, kar topu oynadı.

1050 metre yükseklikte bulunan Keles’te de termometrenin sıfır ve altındaki dereceleri göstermesiyle birlikte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, etkisini artırarak devam ediyor.

Kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreye kadar ulaştı.

Bu haber 9 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.